Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 2 czerwca. Imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny
10/02/2023 - 10:30

Prognozy na weekend dla Nowego Sącza. Są ostrzeżenia przed mrozami

- Pogodę w weekend będzie kształtował aktywny niż, który przyniesie porywisty wiatr, duże zachmurzenie i opady śniegu, deszczu ze śniegiem i deszczu. Lokalnie także opady marznące. W nocy nadal będzie mroźno, zwłaszcza na południu Polski – zapowiadają synoptycy IMGW. Co czeka nas w Nowym Sączu?

Według synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, przez większość dnia, 10 lutego, cieszyć będziemy się promieniami słońca. Dopiero po południu w Nowym Sączu możemy spodziewać się dużego zachmurzenia. Termometry pokażą wtedy najwięcej, bo 3 stopnie na plusie.

Dziś mieszkańcy powiatu nowosądeckiego i nowotarskiego otrzymali alerty Rządowego Centrum Bezpieczeństwa o złej jakości powietrza i ogromnym smogu. Specjaliści radzą, żeby lepiej nie wychodzić dziś z domu, jeśli nie jest to konieczne.

Inni oglądali również: Tatry: TOPR-owcy pokazują zdjęcia po przejściu lawin zachwycają i przerażają [ZDJĘCIA]

W piątek i sobotę na Sądecczyźnie obowiązuje ostrzeżenie IMGW przed silnym mrozem. Ostrzeżeniem pierwszego stopnia objęty jest powiat limanowski i nowosądecki. Przed dwa dni na termometrach będziemy mogli zobaczyć niskie temperatury.

W nocy z piątku, 10 lutego, na sobotę, 11 lutego, w mieście temperatura spadnie do minus 2 stopni Celsjusza. Mieszkańcy Limanowej zobaczą jeszcze mniej: ponad 4 kreski poniżej zera. W sobotni poranek temperatura będzie spadać dalej. Najzimniej będzie pomiędzy godziną 8:00 a 10:00. Według synoptyków termometry pokażą 7, 8 kresek na minusie. Po południu możemy spodziewać się częściowego przejaśnienia i większego ciepła.

Zobacz również: Zima w górach tylko dla bogaczy. Ceny noclegów i karnetów narciarskich zwalają z nóg

Noc z soboty na niedzielę może być niebezpieczna na drogach. Przy dość niskich temperaturach – 0,5 do 2 stopni Celsjusza – będzie padać deszcz pomieszany ze śniegiem. Synoptycy wskazują, że w Nowym Sączu czy w Limanowej temperatura utrzyma się na plusie, ale w niektórych miejscach może być lekki mróz – wtedy na drogach będzie prawdziwe lodowisko.

W niedzielny poranek w Nowym Sączu zaskoczy nas deszcz (już bez śniegu). W ciągu dnia termometry nie podniosą się powyżej jednej kreski na plusie. Niebo będzie częściowo zachmurzone. Mróz przyjdzie dopiero po zmroku, około godziny 17. Na termometrach zobaczymy od -2 stopni Celsjusza w Nowym Sączu do -3 stopni w Limanowej.

W poniedziałek na łamach naszego portalu znajdziecie prognozę pogody na kolejny tydzień lutego. ([email protected], fot. ilustracyjne Iga Michalec)

Dziękujemy za przesłanie błędu