Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 lutego. Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta
26/06/2022 - 15:10

Prezydent i radni Nowego Sącza żegnają zmarłego komendanta Straży Miejskiej

Podczas piątkowej sesji Rady Miasta Nowego Sącza radni uczcili minutą ciszy śp. Ryszarda Wasiluka, komendanta Straży Miejskiej w Nowym Sączu.

Komendant Ryszard Wasiluk, który stał na czele Straży Miejskiej w Nowym Sączu w latach 2005 – 2011 i 2018 – 2022 odszedł 24 czerwca.

Zmarłego komendanta na swoim profilu społecznościowym pożegnał również prezydent miasta Ludomir Handzel.

- Z głębokim żalem przyjąłem wiadomość o nagłej śmierci Komendanta Straży Miejskiej Ryszarda Wasiluka. Ryszard Wasiluk odszedł niemal w trakcie wykonywania obowiązków służbowych, bowiem jeszcze wczoraj (czwartek – 23 czerwca – przyp. red.) brał udział w posiedzeniu Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w ratuszu. Będzie nam ogromnie brakowało Jego fachowej wiedzy, spokoju i życiowego doświadczenia. Cześć Jego pamięci! – mówił prezydent.

Wielu sądeczan, którzy znali komendanta Ryszarda Wasiluka nie może uwierzyć, że tego niezwykle życzliwego człowieka wśród nas już nie ma.

Syn komendanta – Grzegorz na swoim profilu społecznościowym dziękując wszystkim za wyrazy współczucia i wsparcia napisał:

- Tato był osobą publiczną, więc postaram się dotrzeć do wszystkich zainteresowanych towarzyszeniem mu w ostatniej drodze, kiedy jej szczegóły zostaną ustalone.([email protected]), źródło: UM w Nowym Sączu, fb/Grzegorz Wasiluk, Fot, UM w Nowym Sączu.Dziękujemy za przesłanie błędu