Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 października. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
24/10/2020 - 08:40

Prezydent Andrzej Duda ma koronawirusa

Andrzej Duda wykonał wczoraj testy na obecność koronawirusa. Wynik okazał się pozytywny, a to oznacza, że prezydent ma koronawirusa i przez najbliższe dni będzie musiał pozostać w kwarantannie.

Błażej Spychalski, który jest Sekretarzem Stanu w Kancelarii Prezydenta, poinformował dzisiaj rano na jednym z portali społecznościowych, że prezydent Andrzej Duda miał w piątek wykonany test na obecność koronawirusa. Wynik okazał się pozytywny, a to oznacza, że głowa państwa jest zakażona koronawirusem.

- Prezydent czuje się dobrze. Jesteśmy w stałym kontakcie z odpowiednimi służbami medycznymi – informuje Błażej Spychalski.

Zobacz też Andrzej Duda znowu na Sądecczyźnie. Był w gminie, w której miał najwięcej głosów

Jak podaje RMF, prezydent mógł zarazić się od jednego z funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa. Ostatnie dni były bardzo intensywne dla Andrzeja Dudy. Wczoraj głowa państwa spotkała się z mistrzynią Igą Świątek, która prawdopodobnie zostanie skierowana na kwarantannę. Wczoraj prezydent złożył także wizytę w powstającym tymczasowym szpitalu na Stadionie Narodowym. Jak na razie nie wiadomo, ile osób mogło mieć kontakt z Andrzejem Dudą przez ostatnie dni.

r.gajewski@sadeczanin.info Fot. IM, A. MaraśDziękujemy za przesłanie błędu