Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 października. Imieniny: Iwony, Noemi, Szymona
09/07/2020 - 22:25

Andrzej Duda znowu na Sądecczyźnie. Był w gminie, w której miał najwięcej głosów

Prezydent Andrzej Duda po raz kolejny odwiedził Sądecczyznę podczas kampanii wyborczej. Tym razem przyjechał do Lipnicy Wielkiej – wioski położonej w gminie Korzenna. Mieszkańcy licznie wzięli udział w spotkaniu, które odbyło się przy zabytkowym dworze.

Dzisiejszy dzień był wyjątkowy dla wszystkich mieszkańców gminy Korzenna. Z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci. A wszystko dzięki wizycie prezydenta Andrzeja Dudy, który przyjechał do Lipnicy Wielkiej, aby spotkać się z mieszkańcami. Na Sądecczyźnie to właśnie w gminie Korzenna ubiegający się o reelekcję Andrzej Duda otrzymał najwięcej głosów w pierwszej turze wyborów prezydenckich.

Zobacz też Andrzej Duda w Starym Sączu. Morze ludzi na rynku w środku nocy [FILM, ZDJĘCIA]

W spotkaniu tłumnie wzięli udział nie tylko mieszkańcy gminy Korzenna, ale byli także i tacy, którzy przyjechali na spotkanie z prezydentem nawet z najdalszych zakątków Sądecczyzny. Licznie zgromadzeni wyborcy przywitali prezydenta słowami: „Andrzej Duda”, „jesteś w domu” i zaśpiewali "Sto lat". Zwolennicy przyjechali do Lipnicy Wielkiej, bo jak sami podkreślają, chcą wesprzeć urzędującego prezydenta na ostatniej prostej kampanii wyborczej.

- Chciałem bardzo podziękować za frekwencję w pierwszej turze wyborów. Dziękuję za ten wspaniały wynik, który mi tutaj u siebie daliście. Jestem za to ogromnie wdzięczny, bo to rekord na Sądecczyźnie. Chciałbym jednak, abyście jeszcze wykonali parę telefonów, przeprowadzili parę rozmów i namówili swoją rodzinę, sąsiadów i znajomych, aby poszli do wyborów, bo one są bardzo ważne  – apelował do mieszkańców gminy Korzenna prezydent Andrzej Duda.

- Południe naszego kraju to z całą pewnością jest kraina wartości. Takich wartości, które są w stu procentach polskimi, dlatego tak bardzo proszę was o wsparcie. Wasz głos jest mi niezwykle potrzebny, bo nikt nie wygrywa wyborów sam. Ja też nie wygram ich sam. Jeżeli nie pójdziecie i nie zmobilizujecie swoich bliskich no to mogą być kłopoty, ale ja wierzę, że dacie radę i o to was z całego serca proszę. Ta zbliżająca się niedziela to jest naprawdę bardzo ważny dzień – mówił prezydent Andrzej Duda.

Po spotkaniu w Lipnicy Wielkiej, prezydent udał się do Gorlic, gdzie na rynku spotkał się z mieszkańcami powiatu gorlickiego.

RG r.gajewski@sadeczanin.info Fot. RG, Film DS

Tłumy na spotkaniu z Andrzejem Dudą w Lipnicy Wielkiej
Prezydent Andrzej Duda po raz kolejny odwiedził Sądecczyznę podczas kampanii wyborczej. Tym razem przyjechał do Lipnicy Wielkiej – wioski położonej w gminie Korzenna. Mieszkańcy licznie wzięli udział w spotkaniu, które odbyło się przy zabytkowym dworze.


Dziękujemy za przesłanie błędu