Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 maja. Imieniny: Kornela, Lizy, Stanisława
15/09/2020 - 11:05

Prace archeologiczne zakończone. Co z odsłoniętymi murami? [ZDJĘCIA]

Odsłonięta korona murów dawnego ratusza, ukryta do tej pory pod płytą sądeckiego rynku została już przykryta specjalną włókniną. Oznacza to, że ziemne prace archeologiczne, które trwały na rynku Nowego Sącza od połowy czerwca, dobiegły końca.

Archeolodzy zakończyli już prace na tym terenie, wykonali pomiary i zinwentaryzowali to co, zostało w ciągu ostatnich tygodni badań wydobyte spod ziemi na światło dziennie. Co teraz z odsłoniętą częścią dawnego sądeckiego ratusza?

Na potrzeby prowadzonych badań archeologicznych zostały wykonane między innymi głębokie sondy aż do stóp fundamentów dawnego ratusza. Teraz zostaną zasypane. Wszystko wskazuje na to, że i pozostała odsłonięta przestrzeń zostanie na powrót zasłonięta.

- Teraz zaczynamy prace planistyczne. Będziemy przygotowywali koncepcję zagospodarowania ruin, które udało się odsłonić – mówi Jarosław Suwała, prezes Sądeckiej Agencji Rozwoju Regionalnego w Nowym Sączu, która nadzorowała badania archeologiczne zarówno na wzgórzu zamkowym, jak i na płycie sądeckiego rynku.

Czytaj na następnej stronie kliknij TUTAJ

Nowy Sącz: prace archeologiczne zakończone. Co z odsłoniętymi murami? [ZDJĘCIA]
Odsłonięta korona murów dawnego ratusza, ukryta do tej pory pod płytą sądeckiego rynku została już przykryta specjalną włókniną. Oznacza to, że ziemne prace archeologiczne, które trwały od połowy czerwca koło ratusza dobiegły końca.


Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020