Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
27/09/2020 - 10:55

Powiat wpompuje kolejne miliony w chełmieckie drogi. I to jeszcze w tym roku

Mimo epidemii COVID-19 Powiatowy Zarząd Dróg konsekwentnie realizuje zapowiadane na początku roku inwestycje drogowe w gminie Chełmiec. Szczególne powody do zadowolenia mogą mieć mieszkańcy sołectw: Chomranice, Krasne Potockie, Marcinkowie, Ubiad, Wielogłowy, Klęczany.

Powiat wpompuje kolejne miliony w chełmieckie drogi

Zobacz też: Zobacz gdzie wyłączą prąd na Sądecczyźnie w przyszłym tygodniu

Powiat podjął decyzję o kontynuowaniu remontu drogi Tęgoborze – Chomranice od do mostu przy rozdzielni wysokiego napięcia i już zapowiada, że pozostała część traktu zmodernizowana zostanie na etapie przebudowy linii kolejowej. Te prace, które mają zostać wykonane do połowy października kosztować będą około 500 tysięcy złotych.

Ale najważniejsze jest to, że remont drogi Marcinkowice – Chomranice zostanie dokończony najprawdopodobniej jeszcze w tym roku mimo że zgodnie z umową wykonawca ma czas do czerwca 2021 roku. Trzeba jednak trzymać kciuki, by budowlańcom dopisała pogoda.

Zobacz też: Radni pozwolili pić alkohol na Rynku, dziś się z tego wycofują

Zakończony z kolei jest już remont drogi powiatowej Limanowa - Chełmiec w miejscowościach: Marcinkowice, Rdziostów, Chełmiec. Inwestycja dofinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych kosztowała aż ponad 7,8 mln zł.

Kolejna wiadomość ucieszy przede wszystkim mieszkańców Krasnego Potockiego. Do 26 października zmodernizowana ma być część nitki Trzetrzewina – Krasne Potockie – Męcina. Ta inwestycja pochłonie ok. 550 tysięcy złotych. Dodatkowo przy tej drodze ma powstać też do 4 grudnia kolejny odcinek chodnika.

Już na koniec marca 2021 Powiatowy Zarząd Dróg zapowiada koniec remontu kolejnego fragmentu drogi Limanowa - Chełmiec w miejscowościach: Chomranice, Klęczany, Marcinkowice. Modernizacja ponad 4 km traktu wyceniana jest na prawie 4,6 mln zł.

Do 20 listopada tego roku drogowcy mają się uwinąć z remontem powiatówki Wielogłowy - Ubiad. Trwają właśnie procedury przetargowe, które mają wyłonić wykonawcę tego przedsięwzięcia. ([email protected] , fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)