Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 czerwca. Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana
10/04/2024 - 10:45

Pogrzebów znowu było dużo. Umierają kolejni mieszkańcy, demografia nie wygląda dobrze

Marcowe dane ponownie nie wyglądają dobrze. Większa liczba zgonów niż narodzin to schemat powtarzający się w Gorlicach niemal każdego miesiąca. Podobnie było również teraz. Pogrzebów ponownie było dużo.

Statystyki z Gorlic

21 marca rozpoczęła się kalendarzowa wiosna. Od początku roku bardzo dużo dzieje się w naszym regionie. Różnego rodzaju statystyk nie brakuje. Niektóre nie wyglądają dobrze. Co miesiąc przekonujemy się o tym analizując dane gorlickiego Urzędu Stanu Cywilnego.

Publikowane są cyklicznie. Zwykle zgonów jest zdecydowanie więcej niż narodzin. Tak było chociażby w styczniu (który był pod tym kątem rekordowy) oraz w lutym. Jak sytuacja wyglądała w marcu?

Zgony, narodziny, małżeństwa w Gorlicach

Zmarły 64 osoby. Dla porównania, w listopadzie ubiegłego roku liczba wynosiła - 66, w grudniu - 99, w styczniu - 116, a w lutym - 77. Teraz jest zatem lepiej niż w kilku poprzednich miesiącach, ale pogrzebów cały czas jest dużo. Dodajmy, że przed rokiem o tej samej porze odeszło 65 osób.

Ponownie jednak znacznie gorzej wygląda statystyka urodzeń. W ubiegłym miesiącu w Gorlicach na świat przyszło 49 dzieci, czyli znacznie mniej niż osób, które zmarły. To kolejny tego typu przypadek w ostatnim czasie.. W lutym 2023 roku urodziło się natomiast 68 dzieci, a więc zdecydowanie więcej.

Gorlicki USC informuje także, że 207 osób odebrało dowody osobiste oraz zarejestrowanych zostało 18 działalności gospodarczych, a 1 zakończona. - Warto dodać, że akty zarejestrowane w urzędzie stanu cywilnego w Gorlicach dotyczą nie tylko mieszkańców miasta, ale również osób spoza Gorlic. Wynika to z faktu, że rejestracji stanu cywilnego dokonuje się w USC wg właściwości miejscowej, a więc miejsca urodzenia, zawarcia małżeństwa, zgonu - wyjaśnia urząd miasta w Gorlicach. ([email protected], fot.: IM/ zdjęcie ilustracyjne)Dziękujemy za przesłanie błędu