Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 2 grudnia. Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny
27/09/2023 - 12:05

Podegrodzie: świetny projekt. Ta szkoła to wielki skok w przyszłość

Projekt nowej szkoły podstawowej w Stadłach w gminie Podegrodzie, to najlepszy dowód na to, że nawet w tak maleńkich miejscowościach funkcjonalność może iść w parze z nowoczesnością, wygodą a przede wszystkim estetyką.

Gdy gmina Podegrodzie zaczęła się przygotowywać do przebudowy szkoły w Stadłach, trudno było sobie wszystkim wyobrazić pogodzenie planów inwestycyjnych ze stanem obecnym. Tutejsza podstawówka mieści się bowiem w budynku liczącym sobie niemal sto lat. Gdzie tu miejsce na nowe sale lekcyjne i salę gimnastyczną? Obraz zaczął się już jednak klarować w marcu 2022 roku, gdy radni zmienili plan zagospodarowania przestrzennego dla sąsiadującego ze szkołą terenu.

Potem gminie udało się pozyskać aż 8 mln z Polskiego Ładu na realizację przedsięwzięcia. Już w czerwcu tego roku – po przetargu - samorząd podpisał umowę z firmą KOMPLEX – BUD z Czerńca. Okazało się jednocześnie, że inwestycja pochłonie sumarycznie aż 10 981 416 zł, czyli wkład własny samorządu sięgnie 2 991 416 zł.  

Sprawdź, gdzie nie będzie prądu na Sądecczyźnie

Już wtedy wójt Stanisław Banach podkreślał: - Realizacja zadania rozpisana jest na dwa lata. W tym roku ma być postawiony nowy budynek w stanie surowym. W przyszłym będziemy go wykańczać i wyposażać. I gdy wszystko będzie gotowe będziemy mogli wziąć się za remont starej siedziby szkoły. Uczniowie na czas tych robót będą się uczyć już w nowym budynku tak by inwestycja nie kolidowała w niczym z lekcjami.

Roboty ruszyły w sierpniu a my dziś możemy Wam pokazać wizualizację nowej szkoły w pełnej krasie. Dobrze to wygląda, prawda? ([email protected] Fot.: UM w Podegrodziu) © Materiał chroniony prawem autorskim

Podegrodzie: chapeau bas za projekt. Ta szkoła to wielki skok w przyszłość
Projekt nowej szkoły podstawowej w Stadłach w gminie Podegrodzie, to najlepszy dowód na to, że nawet w tak maleńkich miejscowościach funkcjonalność może iść w parze z nowoczesnością, wygodą a przede wszystkim estetyką. (Fot.: UG w Podegrodziu)Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu