Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 6 czerwca. Imieniny: Laury, Laurentego, Nory
11/07/2019 - 13:35

Piwniczna-Zdrój: Szczawnicka to powiatówka, ale to gmina ma naprawić zjazd

I już wszystko jasne. Po interwencji Sądeczanina gmina, która okazała się tu być kluczową instytucją, zostanie zobligowana do naprawy zjazdu na parking przy placu zabaw na Czerczu w Piwnicznej-Zdroju.

W ślad uwagami Czytelnika, które zamieściliśmy w publikacji Piwniczna-Zdrój: wokoło „piknie kiela cud”, ale uwaga na felerny zjazd interwencję w sprawie zdewastowanego a tym samym niebezpiecznego zjazdu podjął Zarząd Dróg Powiatowych, administrator ulicy Szczawnickiej.

Jak nas dziś poinformował Wojciech Błażusiak, zastępca dyrektora ZDP pracownicy Zarządu zweryfikowali w terenie faktyczny stan techniczny zjazdu będącego przedmiotem interwencji i ustalili, że zjazd ma charakter zjazdu publicznego (z uwagi na właściciela nieruchomości do której prowadzi oraz jej użytkowanie i zagospodarowanie).

Zobacz też: Narciarski Kicarz ma nowego właściciela

- Zjazd nigdy nie był objęty inwestycją lub remontem realizowanym przez Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Sączu. Właściciel nieruchomości również nie występował do tutejszego zarządu o wydanie warunków i zgody na jego przebudowę lub remont, nawet w trakcie realizowanej przez siebie inwestycji na tej nieruchomości – zaznacza Błażusiak.

Zgodnie  z obowiązującymi przepisami ustawy o drogach publicznych, niezależnie o charakteru zjazdu (publiczny lub indywidualny), jego utrzymanie, budowa lub przebudowa należy do właściciela nieruchomości przyległej do drogi. - W związku z powyższym Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Sączu niezwłocznie zwróci się do właściciela nieruchomości o podjęcie stosownych działań w celu poprawy stanu technicznego zjazdu – podsumowuje przedstawiciel ZDP.

ES [email protected] Fot.: ESDziękujemy za przesłanie błędu