Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 4 sierpnia. Imieniny: Dominiki, Dominika, Protazego
11/07/2019 - 11:35

Narciarski Kicarz ma nowego właściciela

Czy inwestycja budowy wyciągu narciarskiego na górze Kicarz w Piwnicznej-Zdroju ma nowego właściciela?

Zobacz też: Budowali wyciąg niezgodnie z projektem. Czy inwestycję na Kicarzu można uratować

Miejscowi z ironią komentują, że nad budową wyciągu narciarskiego na Kicarzu, górze, którą gmina sprzedała w 2006 roku zupełnie tracąc kontrolę nad tym, co na tym terenie się będzie działo ciąży jakieś fatum. Najpierw kilka lat trwały batalie sądowe inwestora z ekologami, którzy oprotestowali przedsięwzięcie w całości. Był to jednocześnie czas perturbacji wśród samych właścicieli. A gdy w końcu roboty ruszyły, wstrzymał je nadzór budowlany, bo okazało się, że prowadzone są niezgodnie z projektem. Choć nadzór dał czas do końca 2019 roku na wyprostowanie sprawy i przygotowanie tzw. projektu zamiennego, to jednocześnie pojawiła się pogłoska, że znów zmienił się właściciel spółki Kicarz.

Władze gminy Piwniczna-Zdrój nie zaprzeczają i nie potwierdzają, choć to właśnie urzędnicy mają w miarę stały kontakt z inwestorami. Na stronie dedykowanej przedsięwzięciu, można było przeczytać natomiast jednoznaczny komunikat. - W dniu 9 listopada 2018 r. Zarząd Venture Capital Poland S.A. zawarł umowę sprzedaży wszystkich 843 udziałów posiadanych przez Emitenta w spółce SN Kicarz Sp. z o.o. inwestorom prywatnym. Łączna cena sprzedaży udziałów wynosi 30.000,00 zł (trzydzieści tysięcy złotych).

Nadal jednak widnieje tam adnotacja, że: - Spółka jest właścicielem gruntów o łącznej powierzchni ok. 24 ha, przygotowanych pod względem prawnym do rozpoczęcia inwestycji, w tym posiadających prawomocne pozwolenie na budowę: wyciągów krzesełkowych i orczykowych, urządzeń naśnieżających i oświetleniowych, budynku wielousługowego o pow. użytkowej ok. 2.000 m2, budynku gastronomicznego, 20 apartamentów wypoczynkowych, parkingu i niezbędnych dróg dojazdowych.
Spółka jest również właścicielem Hotelu "Koliba" - obiektu rekreacyjno-wypoczynkowego o pow. użytkowej ok. 2.040 m2 znajdującego się u podnóża góry Kicarz. W kwietniu 2011 roku Zarząd wybrał pracownię architektoniczną 55 Architekci S.C. do zaprojektowania całego kompleksu Stacji Narciarskiej Kicarz, w tym także modernizację Hotelu „Koliba".

Zobacz też: I znów wyciąg na Kicarzu. Dlaczego trzeba zmienić plan zagospodarowania terenu?

Tyle, że już wyżej jest jednoznaczny komunikat: Inwestycja Zakończona. Czy dla poprzednich właścicieli czy dla obecnych?

Dziś zaglądamy do Krajowego Rejestru Sądowego. 19 grudnia 2018 dokonano nowego wpisu odnośnie Stacji Narciarskiej Kicarz Spółki Zo.o,, na mocy którego figurują tam nazwiska dwóch właścicieli, dwóch udziałowców: Waldemara Sałaty i Rafała Brzezowskiego. Pierwszy z nich ma 12 tys. 528 udziałów o wartości 626 tys. 400 zł, drugi – 12 tys. 945 udziałów opiewających na 647 tys. 250 zł.

Przypomnijmy, że w 2006 właścicielem Kicarza była spółka "B.M.C. KICARZ" C. CHARZEWSKI, M. DUDRA SPÓŁKA JAWNA z siedzibą w Piwnicznej-Zdroju. Waldemar Sałata związany jest z kolei ze spółką Stacja Narciarska Kicarz od 2011 roku.

Chcieliśmy się skontaktować z nowymi właścicielami, ale poza warszawskim adresem nie ma żadnych innych danych kontaktowych a strona www.kicarz.pl podana jako oficjalna witryna nie działa. Skontaktowaliśmy się za to z właścicielem wynajmowanych na siedzibę spółki pomieszczeń, ale i ten trop się urwał, bo spółka zrezygnowała z najmu. Do tematu wrócimy.

ES [email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)