Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
28/03/2024 - 11:25

Piwniczna-Zdrój: radni zdjęli 8 milionów z budżetu na 2024 rok. Co się stało?

Wczoraj odbyła się ostatnia sesja w tej kadencji w Piwnicznej-Zdroju, a jedyną ważną decyzją, którą podjęli radni, było „zdjęcie” z budżetu na 2024 rok aż 8 milinów złotych. Co się stało?

Zacznijmy od przypomnienia, że już jakiś czas temu gmina wyłoniła w przetargu wykonawców dla zadania „Modernizacja infrastruktury drogowej, mostowej oraz infrastruktury wodno-kanalizacyjnej na terenie miasta i gminy Piwniczna-Zdrój”. Środki na ten cel samorząd zabezpieczył dzięki pozyskaniu dofinansowania z Inwestycji z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych

- Zadanie obejmuje modernizację  kolejnych odcinków dróg: do osiedla Wargulce w Łomnicy-Zdroju, do osiedla Hanuszów w Piwnicznej-Zdroju, do osiedla Żariki w Zubrzyku, do osiedla Zaczerczyk przez skład drewna, do osiedle Śmigowskie, do osiedle Pola-Bziniaki, Młodów, do osiedle Franczaki w Łomnicy- Zdroju, do osiedla Latawcowa, do osiedle Głębokie nad Źródełkiem, do osiedle Głębokie do Kuca, do osiedle Głębokie do Kuliga , do osiedla Błankowa i montaż barier energochłonnych – wylicza Elżbieta Polakiewicz w UMiG. 

Twórcze spotkanie: kandydatka do sejmiku wojewódzkiego zaprosiła do debaty kandydatów na burmistrza Piwnicznej-Zdroju

Dalej, w ramach tej samej inwestycji, wybudowane zostaną mosty w Kokuszce - osiedle Roztoki, w Łomnicy-Zdroju - osiedle Snice, na potoku Rogacz osiedle Podbukowiec. Wybudowana zostanie sieć kanalizacyjna w Głębokiem, Wierchomli Wielkiej, Łomnicy-Zdroju os. Chowańce i w Piwnicznej-Zdroju na ul. Zdrojowej i ul. Krakowskiej oraz wodociąg w Piwnicznej-Zdroju na ul. Krakowskiej. Przebudowana zostanie też sieć wodociągowa Łomnicy-Zdroju.

- A, że termin realizacji zadania to 19 miesięcy od podpisania umowy i przypada na czwarty kwartał 2025, to dokonaliśmy przesunięć w budżecie z roku 2024 do roku 2025, kiedy będziemy się za zadanie rozliczać – wyjaśnia Polakiewicz. ([email protected] Fot.: archiwum sądeczanin.info) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu