Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 19 września. Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda
06/09/2018 - 10:35

PIP ujawnia wyniki kontroli w szkole w Czaczowie. Włos się na głowie jeży

Kilka dni temu na naszym portalu informowaliśmy o szokujących wynikach kontroli, która została przeprowadzona w Szkole Podstawowej w Czaczowie. Otrzymaliśmy w tej sprawie odpowiedź z Państwowej Inspekcji Pracy. Jak udało nam się dowiedzieć, kontrola została przeprowadzona w dniach 13,16,18,24,27 kwietnia oraz 10,16,17,22 maja. Co ustalili inspektorzy?

Inspektorzy wykazali liczne nieprawidłowości związane z pracą dyrektorki szkoły Stanisławy Smreczak. Czego one dotyczą? Przede wszystkim ustaleń zawartych w Regulaminie Pracy, obowiązku uzgadniania rozliczania przychodów i wydatków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, rozpatrywania wniosków o przyznanie świadczeń oraz przyznawania ulgowych usług i świadczeń oraz wysokości dopłat. Jakby tego było mało inspektorzy wykazali nieprawidłowości w ewidencjonowaniu godzin lekcji doraźnych zastępstw oraz służbowych wyjazdów pracowników i naliczania przysługujących   należności na pokrycie kosztów podróży służbowych. To tylko nieliczne nieprawidłowości, który wykazała kontrola Państwowej Inspekcji Pracy. Całość można przeczytać w załączonym poniżej pliku.  

Zobacz też Odpowiedź Państwowej Inspekcji Pracy

Jak udało nam się dowiedzieć, dyrektorka udostępniała szkołę mieszkańcom gminy. W budynku - bez wiedzy wójta - były organizowane imprezy okolicznościowe, takie jak np. chrzciny i komunie. Dyrektorka nie rozliczała się z gminą z pieniędzy, które otrzymywała.

- Wobec sprawcy stwierdzonych wykroczeń przeprowadzono postępowanie mandatowe skutkujące nałożeniem kary grzywny – wyjaśnia mgr Maciej Pęcak z Państwowej Inspekcji Pracy.

Zobacz też Skontrolowali Szkołę Podstawową w Czaczowie. Wyniki szokujące [WIDEO]

Zapytaliśmy również dlaczego sprawa nie została skierowana do prokuratury?

- W zakresie przeprowadzonej kontroli nie stwierdzono podstaw do skierowania do prokuratury zawiadomienia o uzasadnionym podejrzeniu popełnieniu przestępstwa – dodaje Pęcak.

Stanisława Smreczak złożyła rezygnację ze stanowiska. Została również ukarana naganą. Postępowanie w tej sprawie prowadzi obecnie kuratorium. 31 sierpnia dyrektorka przeszła na emeryturę.

RG [email protected], Fot. KS

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu