Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
07/05/2018 - 09:10

Pasażerowie szynobusu: Nie jest źle, ale mógłby kursować częściej i w weekendy

Szynobus kursujący na trasie Nowy Sącz-Centrum – osiedle Helena ma dzisiaj za sobą pierwsze kursy. Pasażerowie, którzy zdecydowali się na takie połączenie już postulują, aby szynobus kursował częściej.

ZAMKNĘLI MOST - SPRAWDŹ TRASY OBJAZDÓW, ROZKŁADY SZYNOBUSU I AUTOBUSÓW

Kursem, który wyjechał z osiedla Helena o godz. 7.35 przyjechało na stację Nowy Sącz–Centrum kilkadziesiąt osób. Była wśród nich młodzież spiesząca rano do szkół, jak i dorośli idący do pracy. Część mieszkańców osiedla Helena wybrała się o tej porze do miasta na zakupy.

Niektórzy zabrali ze sobą rowery, a nawet hulajnogi.

- Jechało się nieźle, wygodnie, ale, szynobus powinien kursować częściej – mówi Barbara Poręba, pasażerka szynobusu, która tym kursem jechała do pracy. – Powinien też kursować w weekendy, o określonych godzinach, bo mieszkańcy Heleny są praktycznie odcięci. Mogą liczyć jedynie na autobusy, albo na własne samochody. Kto nie ma auta, to ma w weekend problem.

O tej porze jechała dzisiaj do pracy pani Barbara z osiedla Helena.

- Godzina 7.35 ze stacji na Helenie bardzo mi odpowiada. Mieszkańcy czekający na pociąg dyskutowali na temat połączeń z autobusami. Rozmawiali o tym zwłaszcza ci, którzy pracują, gdzieś dalej i muszą dojeżdżać. Dla dzieci przejazd takim pociągiem jest niesamowitą atrakcją.

Na razie większość mieszkańców ma obawy, jak to będzie. Już słychać głosy, że kursy szynobusu powinny być zmienione, w tym sensie, że powinny one jeździć zdecydowanie częściej. Również w weekendy. Wszystko wyjdzie, jak to się mówi w „praniu”. Oby tylko budowa mostu się nie przedłużała, bo takie utrudnienia będą tylko ludzi irytować. Dzisiaj pierwszy dzień utrudnień. Autobusy podwoziły ludzi do stacji.

STAŁO SIĘ. MOST ZAMKNIĘTY. ŚLEDŹ RELACJĘ LIVE

Szynobus od dzisiaj kursuje regularnie w dni powszednie od godz. 5.50 do 18.55. W weekendy, mieszkańcy, którzy będą chcieli dostać się z Nowego Sącza na Helenę i odwrotnie będą musieli wybrać komunikację własnymi samochodami trasami objazdowymi, albo skorzystać z miejskich autobusów.

[email protected], fot. IM.

Pierwsi pasażerowie szynobusu relacjonują
Szynobus kursuje


Dziękujemy za przesłanie błędu