Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 15 sierpnia. Imieniny: Marii, napoleona, Stelii
31/10/2018 - 07:15

Paparazzi ciemną nocą, polowanie na polityczne dziewictwo i sobowtór Handzla

To już wojna na noże między pretendentami do prezydenckiego fotela w Nowym Sączu? Najpierw po sieci zaczęły krążyć kwity na Iwonę Mularczyk, które kwestionują jej kwalifikacje do wykonywania zawodu szkolnego pedagoga, teraz paparazzi polują na Ludomira Handzla, żeby dowieść, że nie jest polityczną dziewicą.

- Nie mam nic wspólnego z czarną kampanią - zarzeka się Ludomir Handzel pytany o krążące w sieci kwity na Iwonę Mularczyk, które kwestionują jej kwalifikacje do wykonywania zawodu szkolnego pedagoga.

Czytaj też Kręcenie wyborczej afery czyli jak zrobić kłamczuchę z Mularczykowej

Sama Mularczyk swojego rywala nie oskarża wprost o kolportowanie informacji, ale twierdzi, że to właśnie Handzel na tym korzysta.

- Naprawdę nie wiem o co chodzi w tej kampanii. Czasem mówimy, że jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Nie chcę odnosić do kampanii, którą prowadzi pan Handzel, ale atak na mnie bardzo się nasilił, bo nie można we mnie uderzyć w żaden inny sposób. Nie można mnie uwikłać w żadne sprawy dotyczące Nowego Sącza.

Mularczyk kpi też z politycznej cnoty Handzla, który deklaruje w kampanii, że jest bezpartyjnym kandydatem.

BUM BUMBUM !!! - napisała na Faceboooku. 29 październik godzinie 19 "apolityczny" kandydat Ludomir Handzel który mówił że miasto to nie narzędzie do osiągania politycznych celów wychodzi z biura Platformy Obywatelskiej w towarzystwie między innymi Roberta Sobola i Wojciecha Gąsiorowskiego. Gratulujemy prawdomówności i uczciwości wobec wyborców. Ludku czy złożyłeś już ankietę do Platformy Obywatelskiej? - pyta z przekąsem.

Potwierdzeniem tych słów mają być zdjęcia zrobione przez sądeckiego "paparazzi".

Po ukazaniu się zdjęć w sieci, do akcji wkroczyła była już kandydatka na prezydenta Małgorzata Belska, a obecnie zwolenniczka Handzla, która postanowiła wystawić mu, także na Facebooku... alibi.

 czytaj też Morawiecki w Nowym Sączu z pomocą Iwonie Mularczyk. Krytykował Handzla  

-Czy Handzel ma sobowtóra? Czy w Nowym Sączu różne strefy czasowe? - pisze Belska i twierdzi, że w tym samym czasie była w siedzibie Koalicji Nowosądeckiej przy Alejach Batorego i rejestrowała widerozmowę  z Handzlem.

Co na to rywal Iwony Mularczyk? Pytany na wtorkowej konferencji prasowej o zdjęcia odpowiada, że rozmawia ze wszystkimi sądeczanami.

- Rozmawiam także ze zwolennikami SLD i będę rozmawiał ze wszystkimi, którzy chcą rozwiązywać problemy Nowego Sącza. Nie odżegnuję się od spotkań z kandydatami,  którzy w pierwszej turze nie uzyskali większościowego poparcia sądeczan.  Szkoda że nikt nie sfotografował mojego spotkania na Pijarskiej 17. Można byłoby jeszcze kilka takich fotografii zrobić - ironizuje Handzel.

Zobacz też Kogo Ludomir Handzel nie zatrudni w ratuszu jeśli wygra wybory? 

W sądeckiej kamienicy przy ulicy Pijarskiej mieści się zarząd regionu małopolskiej Solidarności.  Czy Handzel zabiega o poparcie związkowców?  Pytany o to odpowiada, że"nie chce odkrywać kart związanych z rozmowami , które prowadzę z konkretnymi osobami".

W drugiej turze wyborów Ludomir Hanzdzel zyskał poparcie  Koalicji Obywatelskiej. O głosowanie na rywala Iwony Mularczyk prosił też szef Klubu PO w dotychczasowej radzie miasta, Piotr Lachowicz. 

[email protected] fot. JmDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)