Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 20 września. Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
22/11/2019 - 12:15

Palą w piecu węglem, a sąsiedzi się skarżą i nasyłają kontrole

Z komina przy ulicy Zielonej wydobywa się dym, który wzbudza niepokój mieszkańców. Otrzymaliśmy informację, jakoby firma będąca właścicielem budynków używała do opału nieodpowiednich paliw. Czy to prawda?

We wtorek można było zauważyć unoszący się nad budynkami dym, który zwracał uwagę sąsiadów. Jak sprawdziliśmy, przez kolejne dni sytuacja się nie powtórzyła, ale mogło to mieć związek ze zmianą temperatury i zaskakująco jak na listopad ciepłymi dniami.

Skontaktowaliśmy się z firmą, telefonicznie zadając pytanie o paliwa, jakie używane są w piecu centralnego ogrzewania we wspomnianych budynkach. - Palimy węglem. Na naszym terenie nie ma możliwości podłączenia gazu, więc używamy innego dozwolonego paliwa - zapewniła nas pracownica firmy RHSP przy ulicy Zielonej.

Podejrzenie nie zdziwiło naszej rozmówczyni, bo jak twierdzi, wciąż są o to pytani. 

- Jak tylko rozpoczyna się sezon grzewczy, u nas rozpoczynają się kontrole straży miejskiej oraz różnych innych instytucji. Takie doniesienia wychodzą z naszego bliskiego otoczenia i okolicy, ale te wizytacje nie wykazują uchybień, wszystko jest u nas zgodnie z prawem - usłyszeliśmy podczas rozmowy.

(MŚ)Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe