Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 2 kwietnia. Imieniny: Franciszka, Malwiny, Władysława
02/01/2021 - 11:35

Oni mają już szczepienie przeciwko COVID 19 za sobą i zachęcają do tego innych

Pierwsze osoby z personelu medycznego Szpitala im. Miłosierdzia Bożego w Limanowej szczepienia przeciw COVID-19 mają już za sobą. Pod koniec minionego roku szczepionkę przyjęło pierwszych pięciu lekarzy.

Szczepionka przeciwko wirusowi z Wuhan dotarła do limanowskiego szpitala dwa dni po tym, jak szczepienia rozpoczęły się w sądeckim szpitalu.

Czytaj także: Krynica Zdrój: szpital przygotowany do szczepień. Otrzyma 75 dawek szczepionki

- Pierwszymi osobami, które 30 grudnia ub.r. przyjęły szczepionkę przeciwko COVID – 19 było pięciu lekarzy, najstarszych wiekiem, pracujących w naszym szpitalu – mówi Karol Wojtas, rzecznik Szpitala im. Miłosierdzia Bożego w Limanowej.

Wszyscy lekarze po przyjęciu preparatu czuli się dobrze i zachęcali do tego aby wszyscy mieszkańcy powiatu limanowskiego, którzy mogą się zaszczepić zrobili to w najbliższym czasie.

Pierwszym lekarzem, który zaszczepił się przeciwko COVID – 19 był Janusz Stokłosa, który zachęcał do szczepienia i jednocześnie ostrzegał przed wirusem

Czytaj także: Pierwszy „noworoczek” z Sądecczyzny urodził się minutę po północy

- Jeśli ktoś nie wierzy w koranawirusa i w ciężki przebieg COVID - 19 to zapraszam na oddział covidowy naszego szpitala, aby zobaczył na własne oczy jak ludzie ciężko przechodzą chorobę – mówi.

W kolejnych dniach zaszczepiły się pozostałe osoby z personelu medycznego: pielęgniarki oddziałowe, a także lek. med. Andrzej Gwiazdowski, zastępca dyrektora do spraw lecznictwa.

Szpital w Limanowej ma status tzw. szpitala węzłowego, a to oznacza, że w placówce będą prowadzone szczepienia nie tylko wśród swojego personelu, ale także pracowników innych instytucji, którzy są uprawnieni do skorzystania ze szczepionki w ramach tzw. etapu zerowego. Mowa tutaj min.in o personelu przychodni, aptek czy hurtowni medycznych i farmaceutycznych.

[email protected], fot. Szpital w Limanowej.

Oni mają już szczenienie przeciwko COVID 19 za sobą i zachęcają do nich innych
Szczepienia przeciw COVID – 19 mają już za sobą pierwsze osoby z personelu medycznego Szpitala im. Miłosierdzia Bożego w Limanowej. Pod koniec minionego roku szczepionkę przyjęło pierwszych pięciu lekarzy.


Dziękujemy za przesłanie błędu