Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 lutego. Imieniny: Danuty, Daniela, Juliany
15/01/2018 - 15:20

Odliczanie do otwarcia nowego skrzydła szpitala. Znamy datę, kiedy to nastąpi [ZOBACZ WNĘTRZA]

W Krynicy-Zdroju szykuje się wielkie otwarcie nowego skrzydła szpitala. Kiedy to nastąpi? Znamy datę - 22 stycznia. Nazajutrz zaczną się przenosiny poszczególnych oddziałów, które trzeba będzie przeprowadzić. Nie stanie się to od razu. Ta operacja prowadzona będzie systematycznie. Na pierwszy ogień pójdzie pediatria.

Budowa nowej części szpitala przebiegała szybko i sprawnie, zgodnie z przyjętym harmonogramem. Trwała ponad rok. Pierwsze łopaty zostały wbite w ziemię 1 października 2016 roku.

Inwestycja musiała być podjęta i zrealizowana, aby szpital spełniał wszystkie standardy stawiane przez Ministerstwo Zdrowia i Sanepid.

W nowym skrzydle, które ma prawie dwa i pół tysiąca metrów kwadratowych powierzchni znajdzie się oddział pediatrii, intensywnej terapii, blok operacyjny i centralna sterylizatornia.

Zobacz także: Pediatria w krynickim szpitalu jak marzenie. Można nocować z dziećmi [ZDJĘCIA, FILM]

Koszt inwestycji to ponad 13 mln złotych, a  koszt wyposażenia nowego szpitalnego skrzydła to blisko 7 mln  zł. Starostwo Powiatowe, które zarządza tą placówką przeznaczyło na budowę prawie 10 mln złotych.

- Starostwo podjęło się tego trudnego wyzwania. Tego rodzaju inwestycje nigdy nie są łatwe do realizacji – mówi starostwa nowosądecki Marek Pławiak. – Dzisiaj jesteśmy dumni z tego, co udało się zrobić w tak krótkim czasie. Z tego, co osiągnęliśmy. Nasz szpital powiatowy spełnia wszelkie wymagania stawiane przez ministerstwo i sanepid. Zdecydowanie poprawi się komfort pobytu pacjentów w tej placówce, jak i warunki pracy lekarzy i personelu medycznego.

Udział w otwarciu zapowiedziała wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko.

Nazajutrz po otwarciu zaczną się przenosiny poszczególnych oddziałów. Na „pierwszy ogień” pójdzie oddział pediatryczny.

- Następnie sukcesywnie przenoszone będą oddział intensywnej terapii oraz blok operacyjny – mówi Sławomir Kmak, dyrektor krynickiego szpitala. – Te przeprowadzki planujemy w weekendy, tak, by w jak najmniejszym stopniu zaburzyć harmonogram pracy tych jakże newralgicznych oddziałów. Jak najszybciej będziemy się starali przenieść też sterylizoatornię. Nowe skrzydło szpitalne powinno zostać zapełnione do połowy lutego br.

Pomieszczenia obecnego oddziału pediatrycznego w dużej części zostaną zamienione na magazyny. Sale po przeniesionym oddziale intensywnej terapii zajmie oddział wewnętrzny. Pomieszczenia dawnego bloku operacyjnego też zostaną zagospodarowane.

Iga Michalec, Fot. szpital w Krynicy-Zdroju.

Otwarcie nowego skrzydła szpitala w Krynicy
W Krynicy-Zdroju szykuje się wielkie otwarcie nowego skrzydła szpitala.


Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020