Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 lutego. Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany
05/06/2019 - 18:50

Nowy Sącz: spółka NOVA. Poszło zawiadomienie do prokuratury

Krzysztof Krawczyk, obecny prezes spółki Nova w Nowym Sączu złożył zawiadomienie do sądeckiej prokuratury rejonowej o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa, polegającego na wyrządzeniu spółce znacznej szkody majątkowej przez byłych członków Zarządu Spółki.

Zawiadomienie takie wpłynęło do organów ścigania wczoraj. W miejskiej spółce NOVA przeprowadzony został niedawno wewnętrzny audyt, a jego szczegóły częściowo zostały podane przez audytorów 30 maja br. podczas briefingu prasowego, który odbył się w sali reprezentacyjnej sądeckiego ratusza. Dziennikarze nie poznali wtedy pełnej treści raportu, bo część nie mogła być ujawniona.

Podczas konferencji audytorzy poinformowali o niektórych stwierdzonych przez nich nieprawidłowościach.

Czytaj także: Nowy Sącz: miało być o pieniądzach dla spółki NOVA. Nic z tego nie wyszło

Wczoraj zawiadujący spółką NOVA nowy prezes Krzysztof Krawczyk nakreślił radnym podczas nadzwyczajnej sesji między innymi w jakiej kondycji finansowej obecnie znajduje się spółka. Przedstawił radnym część raportu sporządzonego przez zespół audytorski.

Wczoraj każdy z radnych otrzymał pełny raport z przeprowadzonego audytu w spółce NOVA.

Poprosiliśmy obecnego prezesa spółki NOVA o komentarz w sprawie złożonego zawiadomienia do prokuratury przeciwko byłym członkom zarządu spółki.

- Tak potwierdzam, że w prokuraturze został złożony taki wniosek - powiedział portalowi Sądeczanin.info prezes Krzysztof Krawczyk. -  Na razie nie chciałbym komentować tej sytuacji. Sprawa trafiła do prokuratury. Jak zaznaczyłem jest wiele nieprawidłowości, które wskazał raport audytorski – zaznacza prezes spółki Nova.

Czytaj także: Audytorzy w poszukiwaniu wizji. Co mówili o spółce NOVA?

Zdaniem obecnego prezesa spółka znajduje się w bardzo trudnej sytuacji finansowej i wymaga dokapitalizowania.

- Spółka, jak przedstawiłem na sesji odnotowuje coraz większe straty finansowe spowodowane nieprawidłowym zarządzaniem - dodał prezes Krawczyk. - Między innymi umowy z kontrahentami były sporządzane źle na niekorzyść spółki.

Radni mieli wczoraj debatować nad tym, czy zgodzą się na dokapitalizowanie tego podmiotu. Chodziło o kwotę 1 mln 149 tys. złotych z budżetu miasta.

- Jest to rekompensata za 2018 rok za wywóz nieczystości ciekłych - zaznaczył prezes Krawczyk.

Przypomnijmy, że takie zadanie spoczywało na tej miejskiej spółce.

Wczoraj, jednak, jak pisaliśmy debata, czy dokapitalizować spółkę nie odbyła się, bo radni zdecydowali, że projekt uchwały został zwrócony do komisji.

Udało się nam skontaktować z byłym prezesem spółki NOVA Piotrem Piotrowskim. Poprosiliśmy o komentarz w sprawie złożonego właśnie zawiadomienia do prokuratury.

- Nie będę się w tej sprawie wypowiadał. Po zapoznaniu się z przygotowanym audytem odniesiemy się jako były Zarząd do jego treści - skwitował krótko były prezes spółki Piotr Piotrowski.

[email protected] fot. spółka NOVA. , źródło: własne, UM w nowym Sączu.Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020