Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 21 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy
25/02/2024 - 07:40

Nowy Sącz pożegna w niedzielę Annę Grygiel-Huryn. Swoim życiem dawała świadectwo

Rodzina, przyjaciele, znajomi, mieszkańcy Nowego Sącza i nie tylko odprowadzą w niedzielę (25 lutego) na miejsce wiecznego spoczynku zmarłą Annę Grygiel-Huryn, przewodniczącą Stowarzyszenia Dzieci Holokaustu na okręg małopolski. Honorową ambasadorkę Sądeckiego Sztetla, ostatnią mieszkankę Nowego Sącza, która ocalała z Holokaustu.

Anna Grygiel-Huryn zmarła w środę (21 lutego) w wieku 82 lat. Spocznie na cmentarzu żydowskim przy ul. Rybackiej. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godz. 12.00. Będzie to pierwszy od 28 lat pogrzeb na tej nekropolii.

Annę Grygiel-Huryn znało wielu sądeczan. Ceniło ją za życzliwość i uśmiech, którymi obdarzała wszystkich wokół.

- Wczoraj świat się dla nas zatrzymał – czytamy we wpisie na Facebooku Sądeckiego Sztetla z czwartku (22 lutego). - Pani Ania zawsze była poruszona Waszymi wpisami urodzinowymi i imieninowymi na Facebooku i prosiła za nie podziękować. Dziś zapewne patrzy z nieba na to co się dzieje i do nas się uśmiecha.... Bo przecież tylko taką ją zapamiętamy... Podziękujmy za jej wspaniałe świadectwo, życie i ten uśmiech, który zostanie w naszych sercach.

Sądecki Sztetl przekazuje także ważne informacje porządkowe i organizacyjne w związku z tym, że na uroczystości pogrzebowe mają przybyć liczni gości i żałobnicy.

  • miejsca parkingowe znajdują się na poniższej mapce - zaznaczone niebieską literką P (ul. Rybacka i Zdrojowa);
  • czerwona strzałka (brama cmentarza) to miejsce rozpoczęcia ceremonii. Tam nie można parkować ze względu na przyjazd karawanu;
  • na cmentarz nie przynosimy kwiatków, ale świeczki/znicze. Wszelkie kwiatki, wiązanki i wieńce można składać w Miejscu Pamięci Ludzie, nie Liczby. Znajduje się tam tymczasowe specjalne miejsce poświęcone Pani Ani;
  • ze względu na uszanowanie miejsca prosimy żałobników bez względu na wyznanie o ubranie nakrycia głowy.

([email protected], fot. IM, źródło fb/Sądecki Sztetl)Dziękujemy za przesłanie błędu