Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 27 maja. Imieniny: Amandy, Jana, Juliana
19/05/2024 - 15:40

Zrób bezpłatnie cytologię i badanie PSA. BADABUS czeka w Miasteczku Zdrowia

Skoro najważniejszym tematem tegorocznej, XI już edycji Seminarium o Zdrowiu Sądeczan jest szeroko pojęta profilaktyka, to oczywistym jest, że w towarzyszącym Miasteczku Zdrowia będzie można zrobić – bezpłatnie i to niezależnie od wieku – badania cytologiczne i badanie PSA. Zobaczcie szczegóły i nie przegapcie.

Badanie będzie prowadzone w BADABUSIE, czyli Mobilnym Gabinecie Medycznym prowadzonym przez Kwiat Kobiecości, który w założeniu miał być Mobilnym Gabinetem Ginekologicznym – zwanym Cytobusem. BADABUS to jednak nie tylko Cytobus, ale specjalistyczny i profesjonalnie urządzony gabinet medyczny. Oprócz standardowego wyposażenia typowego dla gabinetu ginekologicznego, w środku znajduje się także wydzielone pomieszczenie z toaletą i bieżącą wodą, zapewniające komfortowe przygotowanie do diagnostyki.

Ten profesjonalny, innowacyjny i nowoczesny gabinet medyczny „na kółkach” powstał w odpowiedzi na problem zachorowalności i umieralności na nowotwory narządów rodnych. Dzięki niemu możemy uratować życie tysiącom kobiet i mężczyzn w całej Polsce. Badania trwają chwilę, a wyniki odbiera się przez Internet. 

Bezpłatne badanie: „Zmierz Się” z osteoporozą na Seminarium o Zdrowiu Sądeczan

W skład zespołu wchodzi doświadczona kadra pielęgniarek i położnych z odpowiednimi uprawnieniami. Z badania może skorzystać każdy, niezależnie od wieku, tego czy posiada ubezpieczenie i jakie ma obywatelstwo.

Zapraszamy 20 maja do siedziby Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu przy ul. Kościuszki 2 na XI Seminarium od Zdrowiu Sądeczan organizowane przez Fundację Sądecką. BADABUS będzie do Waszej dyspozycji na Miasteczku Zdrowia już od godziny 9. do godziny 17. Badania są bezpłatne, ale ze względów organizacyjnych, wszyscy, którzy są nimi zainteresowani proszeni są o zgłoszenie się do recepcji Miasteczka Zdrowia po odbiór opaski. Recepcja działać będzie w sali gimnastycznej (budynek B).

([email protected] Fot.: cytobus.pl) © Materiał chroniony prawem autorskim

Dziękujemy za przesłanie błędu