Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 10 grudnia. Imieniny: Danieli, Bohdana, Julii
09/02/2022 - 20:00

Nowy Sącz: oni wiedzą jaka jest recepta na udane małżeństwo. Razem od pół wieku

Miłość, wierność wzajemne zrozumienie i wsparcie – to gwarantowana i niezawodna recepta na udany związek małżeński. Ona zawsze się sprawdza mówią pary małżeńskie, które przeżyły z sobą pół wieku w szczęściu i trudnych chwilach, w zdrowiu i w chorobie.

Dostojni jubilaci, którzy w tym roku obchodzą złote gody zostali odznaczeni w sali reprezentacyjnej sądeckiego ratusza medalami za długoletnie pożycie małżeńskie, przyznanymi przez prezydenta RP Andrzeja Dudę.

Czytaj także: Studniówka 2022: tak bawili się uczniowie VI LO im. Bolesława Barbackiego

Medalami uhonorowanych zostało czternaście par małżeńskich z Nowego Sącza, które na ślubnym kobiercu stanęły przed pół wiekiem. Dostojnych jubilatów witali prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel oraz Monika Lichoń, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego. I to gospodarz miasta wręczał jubilatom przyznane medale.

- Dzisiejszy dzień to przystanek po 50 latach na waszej wspólnej drodze. Przystanek bardzo ważny, bo dzisiaj sobie to uświadamiamy, że tymi medalami, tymi kwiatami, drobnymi prezentami podsumowujemy w myślach tę wspólną drogę – mówił do zgromadzonych jubilatów prezydent Handzel. - Z podziwem na Was patrzę…50 lat wspólnej drogi.

Prezydent zaznaczył, że w związkach zebranych dostojnych jubilatów były zapewne chwile radosne, ale też trudne

- Wy dajecie świadectwo jak ważna jest ta druga osoba, która idzie z wami przez życie. Gratuluje Państwu tego, że potrafiliście pokazać swoim życiem jak ważni jesteście nie tylko dla siebie, ale także dla swoich rodzin, dla Polski, dla Nowego Sącza – dodał gospodarz miasta.

Do jubilatów zwróciła się także kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Nowym Sączu. Ona także gratulowała parom tak wspaniałego jubileuszu.

Czytaj także: Stawki opat za śmieci dla firm zwalają z nóg. Kilkusetprocentowa podwyżka

- . Pięćdziesiąt lat to wiele, a przeżycia w ciągu tych długich lat – radości i smutki związały Państwa jeszcze bardziej. Przez te wszystkie lata troszczyli się Państwo o zapewnienie bytu rodzinie, o dobre wychowanie dzieci i ich przyszyły los. Dzisiaj dzieci, wnuki i prawnuki są Wam wdzięczni za trud i poświęcenie oraz darzą Was wielkim szacunkiem. Medale te, są podziękowaniem za wszystko, co tak długo Państwo budowaliście jako małżeństwo i rodzina. Stanowią potwierdzenie, że wybrana przed laty droga była słuszna. Dzięki wytrwałości, wzajemnemu zrozumieniu, zgodnej pracy dla dobra rodziny, potrafiliście Państwo pokonać przeciwności losu, jakich nikomu nie szczędzi życie. Swój związek zbudowaliście na miłości, wierności i uczciwości małżeńskiej, co pozwoliło Wam wytrwać razem tyle lat i teraz świętować z nami swój Jubileusz.

Czytaj także: Niedzielski: apogeum piątej fali za nami. Zmiany zasad kwarantanny

Monika Lichoń życzyła jubilatom nieustającej miłości, zgody i radości na dalsze wspólne dni oraz kolejnych pięknych jubileuszy przeżytych w zdrowiu.

-  Niech szczęście nigdy Państwa nie opuszcza, a radosny uśmiech towarzyszy Wam każdego dnia – dodała kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Nowym Sączu.

Pary oprócz medali otrzymały drobne upominki, a dostojne jubilatki piękne bukiety kwiatów. Był oczywiście uroczysty toast i symboliczna lamka szampana, a potem wspólne fotografie.

Sądeczanin dołącza się oczywiście do życzeń dla dostojnych jubilatów.

Jubileusz złotych godów świętowali:

 • Barbara i Witold Biedroniowie,
 • Jolanta i Jacek Bolisęgowie,
 • Urszula i Stanisław Brożynowie,
 • Kazimiera i Józef Kościszowie,
 • Jolanta i Władysław Królowie,
 • Maria i Sebastian Mordarscy,
 • Krystyna i Wojciech Najduchowie,
 • Barbara i Antoni Ogórkowie,
 • Monika i Andrzej Olesiakowie,
 • Maria i Stanisław Pałkowie,
 • Maria i Adam Ślipkowie,
 • Krystyna i Józef Wiktorowie,
 • Teresa i Janusz Zającowie,
 • Bogusława i Andrzej Zielińscy.

[email protected], fot. i źródło: UM w Nowym Sączu.

Nowy Sącz: oni wiedzą jaka jest recepta na udane małżeństwo. Razem od pół wieku
Miłość, wierność wzajemne zrozumienie i wsparcie – to gwarantowana i niezawodna recepta na udany związek małżeński. Ona zawsze się sprawdza mówią pary małżeńskie, które przeżyły z sobą pół wieku w szczęściu i trudnych chwilach, w zdrowiu i w chorobie.Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu