Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 8 grudnia. Imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza
06/06/2023 - 06:40

Nowy Sącz: kto wyremontuje Magazynową? Miasto musi negocjować

Jak pisaliśmy w kwietniu Miejski Zarząd Dróg ogłosił przetarg na gruntową modernizację ulicy Magazynowej w Nowym Sączu. Co z tego wynikło? Miasto musiało poprosić o oferty dodatkowe, ale propozycje ostatecznie przystają do założeń finansowych inwestora. Co będą mieli z tego mieszkańcy?

Nawierzchnia Magazynowej, z której korzystamy dzisiaj, ma zostać całkowicie rozebrana i wykonana od nowa – począwszy od podbudowy. Wzdłuż drogi mają powstać nowe chodniki i ścieżka pieszo – rowerowa. Wymienione zostanie też oświetlenie ze szczególnym naciskiem na przejścia dla pieszych. Taki jest zakładany zakres robót, których wykonawcę MZD zaczął szukać już w kwietniu, bo dzięki 1 400 000 zł z Rządowego Funduszu Dróg. Jednocześnie wiadomym było, że do realizacji zadania potrzebny jest wkład własny na poziomie – wedle ówczesnych szacunków – 1 600 000 zł.

Zobacz też: Kiedy przejedziemy po nowym moście na Kamienicy?

W terminie swoje oferty na wykonania zadania złożyło 5 firm. Najtańsza – Przedsiębiorstwa Drogowo Mostowego „GODROM” z Gorlic opiewała na 3 392 809 zł, najdroższą przedstawiła spółka STRABAG Infrastruktura Południe z Wrocławia, która wyceniła prace na aż 4 259 398 zł. Natomiast miasto ma zarezerwowane na ten cel 3 309 377 zł brutto, czyli po prostu mniej.

Zobacz też: Co zostało drogowcom do zrobienia na Alejach Piłsudskiego?

Tym samym – zgodnie z prawem zamówień publicznych – MZD zaprosiło wszystkich wykonawców do negocjacji i złożenia ofert dodatkowych. - Zakres zadania nie został zmieniony przez Zamawiającego, zaś Wykonawcy mogli albo złożyć oferty korzystniejsze, albo pozostać przy zapisach swojej oferty podstawowej. Wszyscy Wykonawcy, którzy złożyli ofertę w podstawowym terminie, zdecydowali się złożyć ofertę dodatkową na korzystniejszych warunkach dla Zamawiającego – czytamy w komunikacie MZD.

I tym razem najtańsza okazała się oferta spółki „GODROM” wartość robót wyceniła na 3 219 273,86 zł. tj. kwotę niższą o 173 535,96 zł. w stosunku do oferty podstawowej. To daje inwestorowi możliwość wybrania w końcu oferty a jeśli tak się stanie, to całość robót ma zostać wykonana do końca marca przyszłego, 2024 roku. ([email protected] Fot.: MZD) © Materiał chroniony prawem autorskim
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu