Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 4 maja. Imieniny: Floriana, Michała, Moniki
22/07/2012 - 22:25

Nowy Sącz: Kto pokieruje sądecką oświatą po Olszyńskim?

Na giełdzie już pojawiają się pierwsze nazwiska kandydatów na dyrektora Wydziału Edukacji w Urzędzie Miasta Nowego Sącza. Marta Mordarska, Andrzej Hasslinger, Janusz Chruślicki to osoby, które przewijają się najczęściej. Żadna z nich nie wykluczyła startu w konkursie.
Kto zastąpi Olszyńskiego? Miasto ogłosiło nabór

Radna sejmiku województwa małopolskiego i pełnomocnik prezydenta Nowego Sącza ds. społecznych na pytanie, czy wystartuje w konkursie odpowiada śmiechem, dopiero po kilku sekundach mówi zagadkowo:

- Nie potwierdzam, nie zaprzeczam.

Kiedy dopytujemy: - Czyli nie wyklucza pani startu? Dodaje tylko: - Zostańmy przy mojej pierwszej odpowiedzi.  

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Nowym Sączu jest na zasłużonym urlopie. Na wakacjach jest poza miastem.

- Mam kilka dni wolnego i jestem poza Nowym Sączem. Na razie nie zaprzątam sobie głowy sprawami oświaty, odpoczywam – mówi Andrzej Hasslinger.

Dyrektor wróci do domu w następnym tygodniu. – Wtedy dowiem się, co w trawie piszczy – zapewnia.

Natomiast Janusz Chruślicki, dyrektor Zespołu Szkół Podstawowo – Gimnazjalnych nr 2 w Nowym Sączu był przekonany, że konkurs jeszcze nie został ogłoszony.

- Na razie nie zakładam takiej możliwości – komentuje, kiedy pytamy, czy wystartuje w konkursie. – To, co robię jest dla mnie na tyle satysfakcjonujące i absorbujące, że mi wystarczy. Szanse na to, że wystartuję są znikome, ale wychodzę z założenia: Nigdy nie mów nigdy. Jest to ciekawa „rola”, sądzę, żebym sobie z nią poradził.

Z naszych informacji wynika także, że pod uwagę brana jest kandydatura jednego z pracowników Wyższej Szkoły Biznesu – NLU w Nowym Sączu.

Kandydaci mają czas na złożenie dokumentów do 20 sierpnia. Wśród wymagań, jakie stawia pracodawca są m.in.: 5-letni staż pracy lub wykonywanie, przez co najmniej 5 lat działalność gospodarczej o charakterze zgodnym z wymaganiami na danym stanowisku. Kandydaci mają znać także zasady funkcjonowania samorządu, Kartę Nauczyciela, Kodeks Postępowania Administracyjnego.

Kandydat może, ale nie musi: mieć ukończone studia podyplomowe lub kurs z zakresu zarządzania oświatą, doświadczenie w zarządzaniu oświatą lub kierowaniu jednostką oświatową, a także doświadczenie w zarządzaniu ludźmi. To są jednak wymagania dodatkowe.

Dopiero po tym, jak wpłyną wszystkie oferty, komisja podejmie decyzję, jaką formę przyjmie konkurs.

(MIGA, MC)

Fot. JEC







Dziękujemy za przesłanie błędu