Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 stycznia. Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy
21/11/2017 - 11:40

Nowy Sącz: Już wiemy które ulice doczekają się remontu w 2018 roku. Ile miasto chce wydać na inwestycje drogowe?

W przypadku budżetu sądeczan zazwyczaj najbardziej interesują inwestycje związane z drogownictwem. Które drogi doczekają się modernizacji w ślad za projektem budżetu na 2018 rok?

Zacznijmy od największych i najkosztowniejszych przyszłorocznych inwestycji. Sądeczan na pewno nie zaskoczy fakt, że aż około 52 miliony miasto wyda w 2018 roku na budowę nowego mostu heleńskiego i dwóch nowych rond za i przed mostem.

30 milionów zaplanowano na budowę nowego stadionu Sandecji. W sumie inwestycja ma kosztować 50 milionów a 30 miasto chce pozyskać ze sprzedaży udziałów w Sądeckich Wodociągach właśnie w przyszłym roku.

Kolejne 3 miliony mają zasilić kapitał zakładowy Spółki Akcyjnej Miejskiego Klubu Sportowego ,,Sandecja".

Zobacz też: Część Sądeckich Wodociągów idzie pod młotek. Będzie z tego awantura?

W sumie na inwestycje miasto przy dochodzie oszacowanym na poziomie 590 mln wyda w 2018 roku 112 milionów. W co jeszcze miasto chce zainwestować? Skupmy się na drogownictwie.

250 tysięcy ze środków MZD przeznaczono na przebudowę parkingu przy ul. Broniewskiego. Budowa chodnika przy Towarowej pochłonie kolejne 90 tys.

Zaprojektowanie nowego odcinka (projekt pod modernizację) ulicy Towarowej to wydatek rzędu 200 tysięcy. Przebudowa prawie 6 kilometrów kwadratowych nowego chodnika przy Żeglarskiej – 246 tys., budowa 60 metrów bieżących chodnika przy Inwalidów Wojennych – 25 tys.

Długo wyczekiwana przez okolicznych mieszkańców przebudowa bocznej do ulicy Zdrojowej to wydatek rzędu 230 tys.

Aż 750 tysięcy przeznaczono na przebudowę ulicy Długosza na odcinku od Nawojowskiej do Mickiewicza.

Zobacz też: W samo południe: wbili łopaty pod nowy most heleński, ale starego szybko nie zamkną [WIDEO]

Na budowę łącznika między ulicami Długoszowskiego a Jamnicką wraz z wodociągiem MZD zapłaci 750 tysięcy.

Kolejnych 100 tysięcy złotych zaplanowano na inwestycję, o której potrzebie pisaliśmy już wielokrotnie. Chodzi o budowę dojazdu do Miejskiego Przedszkola i szkoły na osiedlu Millenium.

398 tys. i 185 tys. 400 złotych zaplanowani w 2018 roku na realizację dwóch projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego. Chodzi o modernizację ciągów pieszych, parkingów i dróg na osiedlach Biegonice, Dąbrówki, Szujskiego. Poręba Mała, Kaduk, Wólki i Przydworcowym oraz budowę chodników przy ulicach Grabowej, Racławickiej i Brodowskiej.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.info Dziękujemy za przesłanie błędu