Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława
01/12/2020 - 21:10

Nowy Sącz: burzliwa dyskusja o pieniądzach dla organizacji pozarządowych

Burzliwa dyskusja rozgorzała podczas dzisiejszej sesji w punkcie wnioski i oświadczenia radnych, a jej przedmiotem był program współpracy miasta z organizacjami pozarządowymi. Niektóre organizacje pozarządowe z Nowego Sącza mogą mieć w przyszłym roku poważny problem z realizacją projektów związanych z kulturą, turystyką, oświatą czy ekologią.

Program współpracy miasta z organizacjami pozarządowymi realizowany jest już od kilkunastu lat. Zazwyczaj po konsultacjach społecznych był rozszerzany, teraz jednak władze miasta postanowiły ograniczyć środki dla lokalnych działaczy.

W przyszłym roku będzie, niestety mniej pieniędzy przeznaczonych dla tych organizacji.

Dyskusje na ten temat rozpoczął radny dzisiaj radny Maciej Rogóż

- Szerokim echem w przestrzeni publicznej odbiła się decyzja Ludomira Handzla dotycząca znacznego pozbawienia środków finansowych organizacji pozarządowych – mówił radny Rogóż. – To ważny temat. Od lat działam w organizacjach, wspieram je swoimi działaniami. Musimy wiedzieć, jak ciężką pracę wykonują ludzie działający w nich. Są to zazwyczaj wolontariusze, którzy pracują społecznie. W piśmie od przedstawicieli tych organizacji czytamy, że z ogromnym rozczarowaniem przyjęli decyzję prezydenta miasta.

Jak zaznaczył radny Rogóż pierwotny projekt, który był konsultowany z organizacjami pozarządowymi w efekcie okazał się zupełnie inny.

Czytaj na następnej stronie TUTAJDziękujemy za przesłanie błędu