Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 12 lipca. Imieniny: Brunona, Jana, Wery
14/08/2019 - 07:35

Nowy Sącz: aż trudno uwierzyć! Pasaż Wokulskiego jest remontowany

Mieszkańcy, którzy codziennie przechodzą ulicą Jagiellońską w Nowym Sączu, czyli popularnym deptakiem nie mogą uwierzyć w to, co widzą. W słynnym przejściu prowadzącym na Maślany Rynek, czyli w Pasażu Wokulskiego zaczął się remont. Aż trudno w to uwierzyć!

O tym miejscu, cieszącym się do tej pory, niestety, wątpliwą sławą z racji jego wyglądu, a przede wszystkim fetoru, jaki unosił się w nim w upalne dni, pisaliśmy niejednokrotnie. Problem, co roku wracał latem, gdy temperatury szybowały błyskawicznie w górę, jak bumerang. Przez lata, w tej materii była jakaś niemoc, by wyremontować to miejsce.

W lipcu br. pisząc po raz enty o Pasażu Wokulskiego zapytaliśmy prezydenta Ludomira Handzla, czy nic w tej materii nie da się zrobić ? Wtedy nowy gospodarz miasta zaskoczył nas odpowiadając, że prowadzone są rozmowy z właścicielami budynku. Wspomniana kamienica jest bowiem własnością prywatną.

W poniedziałek, zupełnie niespodziewanie w Pasażu Wokulskiego rozpoczął się wyczekiwany przez lata remont. Ekipa budowlańców skuwa w przejściu tynk ze ścian. Miejsce to nie będzie już straszyło wyglądem.

- Nie powiem chyba nic odkrywczego, że stan tego pasażu był tragiczny - mówi  prezydent Ludomir Handzel. - Sądzę, że w ciągu dwóch tygodni ekipa remontowa zakończy pracę.

Przejście nabierze nowego wyglądu. Ściany w przejściu nie zostaną pokryte ponownie tynkiem. Właściciele kamienicy zdecydowali, że pozostawią odsłoniętą cegłę

- Zostanie ona zaimpregnowana - dodaje gospodarz miasta. - Taki element poprawi estetykę tego miejsca.

Dodatkowym atutem po remoncie będzie monitoring, który zostanie tam zainstalowany. Będą tam pracowały cztery kamery, które powinny w skuteczny sposób odstraszać osoby, które chciałyby to miejsce niszczyć i zanieczyszczać. Jak się okazuje miasto wspiera prowadzone działania od strony między innymi dokumentacyjnej. Wyposaży je też w kosze na śmieci, ławeczki i inne elementy małej infrastruktury.

- Remont robi prywatny inwestor na swój koszt - stwierdza prezydent. - Jestem za to bardzo wdzięczny.

Pasaż zostanie też lepiej doświetlony.

[email protected], fot. IM.

Pasaż Wokulskiego od wielu lat kojarzył się sądeczanom ze wstydem, brudem i fetorem. Farba schodziła ze ścian. Nareszcie przejście z deptaka na Maślany Rynek jest remontowane
Mieszkańcy, którzy codziennie przechodzą ulicą Jagiellońską w Nowym Sączu, czyli popularnym deptakiem nie mogą uwierzyć w to, co widzą. W słynnym przejściu prowadzącym na Maślany Rynek, czyli w Pasażu Wokulskiego zaczął się remont. Aż trudno w to uwierzyć!


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)