Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 27 listopada. Imieniny: Franciszka, Kseni, Maksymiliana
08/10/2017 - 10:55

Nowy dworzec autobusowy w Nowym Sączu. Będzie mniejszy, ale...

Straciliście nadzieję na cywilizowany dworzec PKS? Spółka MDA S.A. ma swoje tajemnice, które dziś ujawniamy. Nowy dworzec MDA S.A. ma szanse żeby zostać dworcem naprawdę przyjaznym pasażerom.

Sądeczanie nie kryją niepokoju – czy ktoś nie chce ich nabić w butelkę? Nowy budynek dworca na razie nie powstanie – tak brzmi oficjalna relacja właściciela dworca,  z którym skonfrontowaliśmy po tej informacji wszystkie wątpliwości mieszkańców Nowego Sącza i wszystkich pasażerów „PKS”.

W pierwszej kolejności zapytaliśmy wprost, czy nie ma obaw, że przy takiej kolejności prac inwestycyjnych: najpierw płyta dworca, potem nowy budynek, nie ma ryzyka, że płyta po prostu zostanie na nowo uszkodzona?

Zobacz też: Nowy Sącz: Dworca autobusowego MDA nie będzie!

- Kolejność wykonywania prac podyktowana jest względami organizacyjnymi, technologicznymi i operacyjnymi. Stan techniczny płyty uniemożliwiał dalsze, bezpieczne funkcjonowanie Dworca Autobusowego MDA w Nowym Sączu. Nowa płyta dostosowana jest do obsługi ciężkiego sprzętu. Przyszłe inwestycje spółki MDA S.A. w Nowym Sączu nie wpłyną na funkcjonowanie płyty Dworca – zapewnia nas inwestor.

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że nowa płyta będzie mniejsza od dotychczasowej. Dlaczego?

- Nową płytę Dworca MDA W Nowym Sączu zaprojektowano w taki sposób, aby powstały stanowiska przejazdowe, które gwarantują optymalne wykorzystanie przestrzeni – wyjaśnia biuro prasowe MDA.

Rzecznicy spółki zapewniają, że taki układ zapewnia znacznie lepsze zagospodarowanie oraz uporządkowanie płyty pod kątem organizacji ruchu oraz bezpieczeństwa pasażerów.

Zobacz też: Taksówki na dworcu autobusowym już nie złapiesz! Dlaczego?

- Jest również wygodniejszy dla kierowców. Zlikwidowana zostanie między innymi duża  uciążliwość w postaci zawracania pojazdów wokół dotychczasowego peronu środkowego. Docelowe rozwiązanie jest bardziej ergonomiczne, skraca przejazd pojazdów, a w efekcie daje możliwość zmniejszenia powierzchni placu.   

 Na końcu zadaliśmy pytanie, które jest jednym z najważniejszych dla pasażerów. Czy wiaty, miejsca postojowe na dworcu będą zadaszone? I tu padła bardzo optymistyczna wiadomość.  - Projekt zakłada zadaszenie stanowisk odjazdowych. Na obecnym etapie przygotowywane są fundamenty pod docelowe wiaty przystankowe – zaznaczają w biurze prasowym MDA.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.info Dziękujemy za przesłanie błędu