Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 sierpnia. Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
20/09/2017 - 16:10

Nowy Sącz: Dworca autobusowego MDA nie będzie!

Próbując rozwiać wątpliwości sądeczan, dopytaliśmy spółkę MDA, właściciela dworca autobusowego (były PKS) w Nowym Sączu, o budowę nowej siedziby. Obawy „czarnowidzów” okazały się w pełni uzasadnione. Dworzec ma powstać, ale na pewno nie w tym roku i nie ma gwarancji, że w 2018 roku.

Sądeczanie bardzo skrupulatnie przeanalizowali kolejne komunikaty MDA o rozpoczętym kilka dni temu remoncie dworca autobusowego. Nijak nie mogli się doszukać szczegółów na temat nowej siedziby, bo spółka skupiła się jedynie na informacjach związanych z remontem głównej płyty dworca. Sceptycy zaczęli się zatem doszukiwać konkretów między wierszami i wyszło im, że Nowy Sącz nowego dworca jednak się teraz nie doczeka. Diagnoza okazała się słuszna. Poniżej dzisiejsze wyjaśnienia w tej sprawie, które otrzymaliśmy po konfrontacji z MDA.

Zobacz też: Uwaga! Jutro, od 4 rano działać będą już tylko przystanki tymczasowe!

Zgodnie z komunikatem prasowym remont podzielony jest na dwa zadania.

I zadanie. W pierwszej kolejności należało ‎przeprowadzić remont generalny płyty postojowej, która nie nadawała się już do napraw lokalnych. Pozwoli to także na uwolnienie ‎powierzchni do przyszłej zabudowy.

II zadanie. Realizacja nowego budynku ‎może się rozpocząć najwcześniej w następnym sezonie budowlanym po zrealizowaniu I zadania, co może nastąpić najwcześniej na wiosnę przyszłego roku.

Z przyczyn technicznych i organizacyjnych nie możliwe jest realizowanie obu zadań w jednym czasie.

Zobacz też: Taksówki na dworcu autobusowym już nie złapiesz! Dlaczego?

Wyprzedzając następną nieuchronną dyskusję zastrzegamy, że my również zastanawiamy się nad logiką budowy nowej płyty przed rozpoczęciem prac związanych z rozbiórką starej siedziby i budową nowej. Prace będą wymagały nielichej organizacji i dyscypliny, bo użycie niezbędnego sprzętu ciężkiego jest nieuniknione podobnie jak ryzyko uszkodzenia samej płyty.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.info / MDADziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)