Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 lutego. Imieniny: Danuty, Daniela, Juliany
22/01/2018 - 15:35

Nowe skrzydło szpitala w Krynicy Zdroju otwarte. Ale luksus ! [ZDJĘCIA, FILM]

Nowoczesny blok operacyjny wyposażony w wysokiej klasy aparaturę medyczną pozwalającą przeprowadzać bardzo skomplikowane zabiegi chirurgiczne oraz sprzęt do intensywnej terapii, duża sterylizatornia oraz odział intensywnej opieki medycznej, jak i pediatryczny z salami przystosowanymi do pobytu rodzica przy łóżku dziecka. Wszystko to znajduje się w nowym skrzydle krynickiego szpitala, które dzisiaj zostało otwarte z udziałem m.in. wiceminister zdrowia Józefy Szczurek-Żelazko i wojewody małopolskiego Piotra Ćwika. Budowa nowej części szpitala trwała piętnaście miesięcy.

Nowe skrzydło szpitala i znajdujące się w nim sale oraz pomieszczenia poświęcił biskup pomocniczy tarnowski Stanisław Salaterski.

Jutro rozpocznie się przeprowadzka oddziałów, które muszą być przeniesione ze starej części szpitala. Na pierwszy ogień pójdzie oddział pediatryczny, a później sukcesywnie tę operację muszą przejść kolejne przeznaczone do przeniesienia.

Koszt rozbudowy szpitala wraz z wyposażeniem wynosi 22 mln zł. W tej kwocie mieszczą się m.in. dotacja celowa z powiatu nowosądeckiego (11 mln zł), pożyczka z NFOŚiGW (2,7 mln zł) i dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego (5,7 mln zł, przy wkładzie własnym 2,4 mln zł). 

- Otwarcie nowego skrzydła krynickiego szpitala to przede wszystkim bardzo dobra informacja dla pacjentów. Służba zdrowia powinna służyć ludziom – mówił dzisiaj podczas otwarcia placówki Piotr Ćwik, wojewoda małopolski. – Należy się cieszyć, że ogromnym wysiłkiem Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu i lokalnych samorządów, które dołożyły się do tego zadania, ale także przy wsparciu środków rządowych udało się rozbudować szpital w Krynicy. Jestem pod ogromnym wrażeniem tego, co tutaj powstało. Mam nadzieję, że będzie on świetnie służył pacjentom.

Nowoczesny obiekt szpitalny, który dzisiaj został oddany do użytku, to jak zaznaczył Sławomir Kmak, dyrektor krynickiego szpitala oznacza nową jakość w świadczeniu usług medycznych w tym regionie.

- Cieszymy się, że udało się zrealizować tak bardzo potrzebną inwestycję – mówi Marek Pławiak, starosta nowosądecki. – W tym budynku będzie funkcjonował nowoczesny oddział pediatryczny bardzo przyjazny małym pacjentom i ich rodzicom, którzy towarzyszyć będą dziecku w tych stresujących dla niego chwilach. Mamy nowoczesną intensywną terapię i sale operacyjne, w których będą wykonywane zabiegi chirurgiczne ortopedyczne oraz ginekologiczne. Jest centralna sterylizatornia. Wszystkim, którzy pomogli nam zrealizować to zadanie bardzo dziękujemy.

Pierwsi pacjenci trafią do przestronnych sal w nowym skrzydle jeszcze w tym tygodniu.

i.mic[email protected], Fot i video IM, Krzysztof Stachura.

Otwarcie nowego skrzydła szpitala w Krynicy-Zdroju
Otwarto nowe skrzydło szpitala w Krynicy-Zdroju.


Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020