Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 czerwca. Imieniny: Aliny, Anety, Benona
16/06/2021 - 14:40

Nieźle im idzie. Może MPEC jeszcze zrobi parking przy Korzeniowskiego?

Miłe zaskoczenie na osiedlu Wojska Polskiego. Przed rozpoczęciem wymiany sieci Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w ciągu ulicy Korzeniowskiego kierowcy bali się, że stracą i tak mocno deficytowe miejsca parkingowe. Dziś już wiemy, że może być wręcz przeciwnie.

Gdy rozmawialiśmy z szefem MPEC Pawłem Kupczakiem, gdy dopiero wycięto 14 drzew rosnących wzdłuż Korzeniowskiego, by uzyskać dostęp do sieci poniżej, prezes zapewniał, że wykonawcy przekładki zrobią wszystko, by zminimalizować utrudnienia dla okolicznych mieszkańców. Tym bardziej, że każde miejsce parkingowe przy Korzeniowskiego jest na wagę złota. Okoliczni patrzyli na te deklaracje z dystansem, ale prace już trwają i okazało się, że nie taki diabeł straszny, jak go malują…

- Ja mam garaż przy MPEC i na noc tam zostawiam auto, ale nie mam powodów do narzekania na temat tego, jak tu działają. Może czasem podczas przerwy obiadowej muszę pokręcić się chwilę, żeby zaparkować, ale jeszcze się nie zdarzyło żebym miejsca nie znalazł – komentuje taksówkarz mieszkający w bloku zaraz obok placu budowy.

- Nie jest najgorzej. Jak wracam z pracy, potrzebuję tyle samo czasu żeby zaparkować co przed robotami. Jak ekipa schodzi z placu budowy zostawia po sobie porządek, zabezpiecza wykopy i nadal można parkować przy krawędzi jezdni – słyszymy od kolejnego kierowcy.

Ale oczywiście nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej. Miejscowi sugerują, że przy odtwarzaniu terenu po zakończeniu robót, zamiast siać trawę MPEC mógłby położyć na miejscu zieleńca betonowe płyty ażurowe i byłby parking jak ta lala. A jeszcze zrobiłoby się bezpieczniej, bo auta nie zastawiały by jezdni.

Przedstawiamy wszystkie uwagi Pawłowi Kupczakowi. Ten już o pomyśle miejscowych wie od kilku tygodni. – Ale do tego tanga trzeba trojga – śmieje się w rozmowie z nami. Co ma na myśli? Po pierwsze przepisy wyraźnie mówią o odtworzeniu nawierzchni, położenie płyt to zupełnie oddzielna inwestycja.

Do tego dochodzą kwestie formalne – MPEC nie ma tu swojego kawałka terenu, teren należy do Miejskiego Zarządu Dróg i Grodzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej. – Ale skoro taka sugestia się pojawiła ze strony mieszkańców, to ją analizujemy – zaznacza. Dodaje też, że w ramach dobrej współpracy ze wszystkimi MPEC już się zastanawia jak pomóc w rozwiązaniu problemów z parkowaniem na końcu ulicy Korzeniowskiego. – Mamy pewien pomysł – mówi. Reasumując – za wcześnie na hura optymizm, ale oczekiwania mieszkańców tej okolicy nie zostaną bez echa. ([email protected] Fot.: ES)

Nieźle im idzie. Może MPEC jeszcze zrobi parking przy Korzeniowskiego?
Miłe zaskoczenie na osiedlu Wojska Polskiego. Przed rozpoczęciem wymiany sieci Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w ciągu ulicy Korzeniowskiego kierowcy bali się, że stracą i tak mocno deficytowe miejsca parkingowe. Dziś już wiemy, że może być wręcz przeciwnie. (Fot.: ES)


Dziękujemy za przesłanie błędu