Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 września. Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
01/04/2021 - 11:35

Niesamowite to przedszkole. Rytro zdobyło na nie już ponad 4 miliony

Mamy bardzo dobre wieści dla mieszkańców gminy Rytro i dla ryterskiej opozycji. Dzięki środkom z trzeciej już rządowej tarczy antykryzysowej gmina otrzymała kolejne 2 miliony 820 tysięcy złotych na budowę jednego z najnowocześniejszych przedszkoli w naszym powiecie. Szczegóły?

Niesamowite to przedszkole. Rytro zdobyło na nie już ponad 4 miliony

Z pierwszych rozdań z rządowych środków zwanych w uproszczeniu tarczą antykryzysową gmina Rytro otrzymała 1 milion 500 tysięcy a przedszkole, po wybudowaniu którego będzie można przenieść w końcu do budynku gimnazjum cały Urząd Gminy i miejscowy Ośrodek Pomocy Społecznej, ma kosztować około 5,9 milionów. Różnica między zagwarantowanym wcześniej dofinansowaniem a tą kwotą była tak duża, że radni opozycji wstrzymali się nawet od przyjęcia budżetu na 2021 rok. Pisaliśmy na ten temat w publikacji  Budżet Rytra na 2021 rok: opozycja wstrzymała się do głosu

Wszyscy oponenci w radzie zarzucali wójtowi, że budując przy takim układzie placówkę zadłuży niepotrzebnie samorząd, bo różnicy trzeba będzie szukać w kredycie.

Niesamowite to przedszkole. Rytro zdobyło na nie już ponad 4 miliony

Zobacz też: Rytro będzie miało swoją promenadę i to nad samym Popradem!

Teraz sytuacja uległa radykalnej zmianie. – W tej chwili mamy już oficjalne potwierdzenie, że z trzeciej tarczy antykryzysowej otrzymamy kolejne 2 miliony 820 tysięcy złotych na tę inwestycję. Z poprzednią kwotą daje to w sumie 4 miliony 320 tysięcy złotych, czyli mamy już zagwarantowane 73 procent całości kosztów inwestycji, czyli budowy przedszkola, dróg dojazdowych i jej wyposażenia – informuje z nieskrywaną satysfakcją wójt Jan Kotarba.

Niesamowite to przedszkole. Rytro zdobyło na nie już ponad 4 miliony

Placówka w pełni dostosowana do potrzeb niepełnosprawnych z własnym pojemnym placem zabaw będzie wybudowana na terenie należącym do gminy zaraz obok Szkoły Podstawowej w Rytrze i będzie jedną z najnowocześniejszych takich placówek w regionie. ([email protected] Fot.: UG w Rytrze dzięki uprzejmości wójta Jana Kotarby)Dziękujemy za przesłanie błędu