Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 23 maja. Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty
02/01/2024 - 14:00

Niedokończona inwestycja w Zawadzie. Inwentaryzacja już prawie zakończona. Co wiadomo?

Nowy Sącz wszedł w nowy 2024 rok z kilkoma niedokończonymi inwestycjami: budową stadionu przy ul. Kilińskiego 47, niedokończonym segmentem A przy ul. 29 Listopada oraz niedokończoną budową boiska ze sztuczną murawą w osiedlu Zawada.

Czytaj także: TOP 2023 „Sądeczanina”. Ile razy zdawał egzamin na prawo jazdy rekordzista sądeckiego MORD? No, no...

Jeśli chodzi o budowę boiska ze sztuczną murawą w Zawadzie, prac budowlanych nie było realizowanych w tym miejscu od wielu miesięcy. Wiadomo, że były już wykonawca – firma Blackbird nie dokończy tego zadania.

To, co zostało wybudowane w Zawadzie, inwestor czyli miasto musiało zinwentaryzować.

Co dalej z inwestycją?

- Inwentaryzacja jest właściwie zakończona – powiedział „Sądeczaninowi” Artur Bochenek, wiceprezydent Nowego Sącza. – W tym tygodniu zbierze się komisja, która ją podsumuje. Niebawem powinien być ogłoszony przetarg na dokończenie tej inwestycji.

Jest ona, jak ocenia wiceprezydent Bochenek, wykonana w 30 procentach. Postawiony jest budynek socjalno-szatniowy w stanie surowym otwartym. W budynku tym będą mieściły się między innymi szatanie, sanitariaty i sale do ćwiczeń. Stoją ściany, ale nie ma okien.

Czytaj także: Koniec noclegowni dla bezdomnych w Nowym Sączu. Została zlikwidowana

Czytaj także: Pierwsze dziecko w Nowym Sączu w 2024 roku przyszło na świat przy kanonadzie fajerwerków

Budowa boiska jest rozpoczęta. Zrobiony jest drenaż, jest wyłożona pierwsza warstwa z kruszywa.

- Jak wynika z przeprowadzonej inwentaryzacji, wykonawca zrealizował prace na około 2 miliony złotych. Na razie zostały byłemu już wykonawcy naliczone kary umowne.

Jak dowiedział się „Sądeczanin” dofinansowanie tej inwestycji nie jest zagrożone. Przypomnijmy, że Nowy Sącz z rządowego programu „Polski Ład” na to zadanie otrzymał 4,5 mln złotych.

([email protected], fot. MP), © Materiał chroniony prawem autorskim.Dziękujemy za przesłanie błędu