Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 maja. Imieniny: Kornela, Lizy, Stanisława
31/07/2020 - 13:25

Niech to wybrzmi: „wojskowy” most tymczasowy będzie też dla ciężarówek?

Ledwo podaliśmy informację, że most tymczasowy na Kamienicy wybuduje rzeczywiście wojsko, a już wójt Kamionki Wielkiej zaczął odbierać telefony od zaniepokojonych przedsiębiorców ze swojej gminy. Wszystkie rozmowy sprowadzały się do jednego pytania: co z nami? Co z naszymi autami dostawczymi?

Niech to wybrzmi: „wojskowy” most tymczasowy będzie też dla ciężarówek?

Choć major Justyna Murawska bardzo szczegółowo poinformowała o nośności i funkcjonalności przeprawy zaznaczając, że most będzie mógł udźwignąć do 60 a nawet – przy odpowiednich ograniczeniach – do 90 ton, to w informacji tej nie wybrzmiało jednoznacznie, że z przeprawy będą mogły korzystać auta ciężarowe. Major skupiła się na autach osobowych i pojazdach służb ratunkowych. Szczegóły w publikacji Już wiadomo. To wojsko zbuduje tymczasowy most na Kamienicy, ale jest problem

I to właśnie brak wzmianki o pojazdach ciężarowych tak zaniepokoił właścicieli firm z Kamionki Wielkiej, którzy niemal od roku muszą – z racji perturbacji ze starym mostem na Kamienicy – korzystać z objazdów. A to koszt i czas, który dla firm też przekłada się na pieniądze. – I znowu przez kolejny rok mamy być w plecy? – pytali dziś ze złością Andrzeja Stanka. Ten postanowił z miejsca wątpliwości wyjaśnić. –  Gmina Kamionka Wielka ma dołożyć się do budowy mostu tymczasowego. Możliwość przejazdu dla naszych przedsiębiorców jest jednym z warunków, które w tej sytuacji postawiliśmy. Musimy dbać przede wszystkim o interes naszych mieszkańców – podkreśla wójt, który skontaktował się bezpośrednio z panią major.

- I pani major upoważniła mnie do zacytowania jej słów, do podania do wiadomości publicznej informacji: z mostu, które wybuduje wojsko będą mogły korzystać również pojazdy ciężarowe – dzieli się treścią rozmowy Stanek.

ES e.stachura@sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020