Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 23 maja. Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty
13/04/2024 - 18:25

Na tej powiatówce przez trzy dni będą objazdy. To przelotówka z Kamionki Wielkiej do Grybowa

Uwaga, już w przyszłym tygodniu drogowcy kontynuować będą remont liczącego sobie około 800 metrów odcinka powiatówki Królowa Górna – Ptaszkowa – Grybów. Zobaczcie szczegóły.

Przydonica: robią powiatówkę, ale tych skał z zakrętu nie usuną. Uwaga, na wahadło

Zgodnie z zapowiedziami Powiatowego Zarządu Dróg ów odcinek – przy kamieniołomie w Królowej Górnej będzie całkowicie zamknięta dla ruchu w dniach 16 - 19 kwietnia, czyli od wtorku do piątku w godzinach od 8 do 16. Drogowcy będą wtedy kładli kolejne nawierzchnie nowej jezdni.

Objazd zamkniętego docinka możliwy będzie drogami powiatowymi: nr 1574K Ptaszkowa – Ptaszkowa, nr 1576K Nowy Sącz – Florynka, DK nr 28.

A teraz tytułem przypomnienia. Przetarg na realizację ogłoszony był już w lutym. Teraz wiemy, że najkorzystniejszą i tym samym wybraną ofertą okazała się ta opiewająca na 1 131 998,40 zł Przedsiębiorstwa Drogowo - Mostowego „GODROM” Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością z Gorlic. 

Łabowa: droga DK 75 w Nowej Wsi będzie w końcu oświetlona a do tego powstanie chodnik

Dzięki inwestycji droga doczeka się zupełnie nowej podbudowy z kruszywa i podbudowy bitumicznej a całość dodatkowo wzmocniona zostanie specjalną siatką niwelującym ruchy osuwiskowe ziemi wykonaną z włókien szklano-węglowych.

Dopiero na tak wzmocniony „fundament” drogowcy położą kolejne warstwy nowej nawierzchni czyli warstwę wiążącą i ścieralną. Będą też zupełnie nowe pobocza i odtworzony zostanie biegnący wzdłuż drogi rów melioracyjny.

A najważniejsze jest to, że ze wszystkimi pracami drogowcy muszą się uwinąć jeszcze przed wakacjami i dodajmy, że inwestycja finansowana jest ze środków budżetu Powiatu Nowosądeckiego. ([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info/PZD) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu