Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 19 kwietnia. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
16/07/2023 - 22:00

Muszyna: zmienia się organizacja ruchu na Zapopradziu. Autobusy już tu nie wjadą

W Muszynie zmienia się organizacja ruchu, zwłaszcza w Alei Zdrojowej na Zapopradziu, ulubionej części uzdrowiska mieszkańców, turystów i kuracjuszy. W tej części miasta wprowadzono zakaz wjazdu autobusów, natomiast część parkingów będzie płatnych.

W Muszynie zmienia się organizacja ruchu, szczególnie na Zapopradziu. Pojawiają się dodatkowe tablice, dokładnie informujące o istniejących parkingach publicznych w mieście. Wszystkie miejsca postojowe są dodatkowo znakowane. Powstały już nowe parkingi w okolicy sanatorium "Korona".

Nie ma wjazdu autobusów wycieczkowych w tej uzdrowiskowej części miasta. Pojazdy te mogą zaparkować w pobliżu dworca kolejowego albo na parkingu koło restauracji Zamkowa. Natomiast wycieczkowicze wysiądą na przystankach, z których można przejść do ogrodów. 

- Cieszące się ogromnym zainteresowaniem ogrody na Zapopradziu i związany z tym ruch pieszy, rowerowy oraz samochodowy wymusił dodatkowe działania w zakresie bezpieczeństwa. – komentuje Jerzy Majka, przewodniczący rady Miasta Muszyna.

- Przygotowano dodatkowo parking dla samochodów osobowych na wysokości sanatorium "Korona" przy ul. Mściwujewskiego. Parking ten, jak i położny za mostem na Popradzie i będzie płatny.

- Celem zwiększenia bezpieczeństwa wprowadzono zakaz wjazdu autobusów na Zapopradzie. Zachęcamy do korzystania z bezpłatnych parkingów na terenie miasta. - dodaje przewodniczący rady miasta. 

- Najbliższe znajdują się koło stacji PKP, między torami, wjazd od ul. Kity oraz pod zamkiem pod Basztą. Dodatkowo Zapopradzie sp.z o o zapewnia darmowe dojazdy z parkingów, po wcześniejszym uzgodnieniu. (MK) fot. (MK), Jerzy Majka. Dziękujemy za przesłanie błędu