Mrrraaaauuuuu! - tak Patryk Wicher otworzył Powitanie Wiosny w WSB-NLU, która walczy o nowych studentów
- Mraaauuuu! Witajcie! Coś się tu dynda, ogonek jakiś – tym okrzykiem, młodzieńczo, na luzie i z humorem, w przebraniu kota lub tygrysa (ciężko powiedzieć) rzecznik Wyższej Szkoły Biznesu NLU i zarazem radny Nowego Sącza witał gości (głównie licealną młodzież), przybyłych wczoraj (21 marca) na cykl imprez pod hasłem „Witamy wiosnę”.

Sobotni cykl imprez to nowy pomysł na promocję uczelni, która przechodzi trudny okres. Wcześniej dużo mówiło się o jej sytuacji finansowej, problemach z brakiem studentów i niezadowolonymi z zarobków wykładowcami.
Takie imprezy, jak ta sobotnia, mają pomóc zmienić ten wizerunek. Dlatego było wesoło, radośnie i kolorowo. Na uczelni pojawiło się też sporo nastolatków: licealistów, dla których WSB- NLU ma być po maturze ciekawą alternatywą.
Na razie jednak na terenie uczelni i kampusie najbardziej widoczną grupa są studenci z Kazachstanu. Doszło nawet do tego, że kulminacją sobotnich imprez były uroczyste obchody kazachskiego święta Nauryz (Nowy Rok) połączone z występami artystycznymi oraz degustacją tradycyjnych kazachskich potraw.
To właścicwie żadna sensacja, bo od tego roku akademickiego studentów zza wschodniej granicy w WSB- NLU jest sporo. W większości to Kazachowie, ale są też m.in. Ukraińcy a nawet przybysze z Kirgistanu.

„Nasi goście będą mogli spróbować takich specjałów jak pilaw, samsas, czebureki, kurdak, baursak, beszbarmak, Nowruz Kozhe, czy domowego, słodkiego czak-czak. Będzie też raczej niejadany w Polsce typ mięsa – konina” – mówiła Sara jedna z organizatorek prezentacji.
Oprócz egzotyki był też czas na poważne rozmowy o zawodowej przyszłości. Promowano m.in konkurs” Droga na Harvard”:
- Dzięki niemu można wyjechać na tydzień na tę słynną uczelnię – wyjaśnił Patryk Wicher.

Harvard Club of Poland, Wyższa Szkoła Biznesu - National-Louis University oraz Centrum Innowatyki WSB-NLU zorganizowali spotkanie informacyjne tego ogólnopolskiego konkursu skierowanego do uczniów gimnazjów, szkół średnich, studentów uczelni państwowych i prywatnych oraz absolwentów, którzy zainteresowani są studiowaniem w amerykańskich szkołach wyższych.
W ramach „Powitania wiosny” odbyła się też III edycja projektu „Włącz myślenie – postaw na przedsiębiorczość”. Wykład pod tytułem „Openminder. Czy boimy się myśleć?” wygłosił dr Michał Jasieński.
Generalnie chodziło o to, żeby pokazać zgromadzonej młodzieży czym jest kreatywne myślenie i jak unikanie schematów może poprowadzić do sukcesu.
To nie jedyne atrakcje, które oferowano tego dnia. W hali sportowej zainaugurowano Dziecięcą Akademię Rekreacji WSB – NLU, czyli wydarzenie sportowego o charakterze rodzinnym. Układano też „metry dobroci”, gdzie razem ze Stowarzyszeniem Sursum Corda, zbierano pieniądze dla potrzebujących dzieci na wyjazd wakacyjny w ramach akcji”Kilometry Dobra".
.jpg)
BOS
Fot: BOS