Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 8 grudnia. Imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza
02/10/2023 - 15:20

Mnóstwo osób z różańcami w dłoniach przeszło ulicami Nowego Sącza. To była wielka manifestacja wiary

Ulicami Nowego Sącza przeszła procesja różańcowa, w której bardzo licznie wzięli udział sądeczanie. Tłum ludzi z różańcami i lampionami w ręku wyruszył spod pomnika św. Jana Pawła II, który znajduje się na rynku. W pielgrzymce różańcowej szły zarówno osoby młode, jak i starsze, a nawet całe rodziny. Towarzyszyli im kapłani i siostry zakonne.

To już tradycja. Od 33 lat w Nowym Sączu jest organizowana procesja różańcowa. Nie inaczej było i w tym roku. W pierwszą niedzielę października ulicami naszego miasta przeszedł tłum ludzi. Szły osoby młode i starsze, a nawet całe rodziny. Towarzyszyli im kapłani i siostry zakonne. 

- Od lat ta procesja cieszy się bardzo dużym poparciem i frekwencją. Idą całe rodziny, ludzie, którzy doceniają wartość modlitwy i z różańcem w ręku wypraszają u Pana Boga potrzebne łaski - powiedział RDN Małopolska ks. Andrzej Mulka, który jest jednym z organizatorów procesji różańcowej. 


Procesja wyruszyła punktualnie o godzinie osiemnastej spod pomnika św. Jana Pawła II, który znajduje się na rynku. Następnie wierni przeszli do kościoła św. Małgorzaty i kościoła Ducha Świętego. Potem na pielgrzymkowej trasie znalazł się kościół Niepokalanego Poczęcia NMP na Starym Cmentarzu oraz kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa zwany również kościołem kolejowym. Na koniec wszyscy pielgrzymi zgromadzili się na modlitwę w świątyni Matki Bożej Niepokalanej.  

([email protected] Źr. RDN Małopolska, Fot. Robert Bestyński - dziękujemy!)

Tłum ludzi z różańcami w ręku przeszedł ulicami Nowego Sącza. To była wielka manifestacja wiary
Ulicami Nowego Sącza przeszła procesja różańcowa, w której bardzo licznie wzięli udział sądeczanie. Tłum ludzi z różańcami i lampionami w ręku wyruszył spod pomnika św. Jana Pawła II, który znajduje się na rynku. W pielgrzymce różańcowej szły zarówno osoby młode, jak i starsze, a nawet całe rodziny. Towarzyszyli im kapłani i siostry zakonne.Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu