Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 2 marca. Imieniny: Halszki, Heleny, Karola
20/09/2023 - 10:40

Miejcie się na baczności. Dzisiaj możecie wrócić do domu z mandatem i punktami

Miejcie się na baczności! Policjanci w całej Polsce prowadzą dzisiaj na drogach akcję "Prędkość". Jak sama nazwa mówi, funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na to, z jaką prędkością poruszają się kierowcy. Stróże prawa będą bezlitośni dla piratów drogowych.

W ramach akcji „Prędkość” na drogach będzie więcej niż zwykle statycznych punktów kontroli prędkości. Funkcjonariusze będą wykonywać pomiary również z wykorzystaniem policyjnych pojazdów wyposażonych w wideorejestratory. Patroli policyjnych możecie się spodziewać przede wszystkim w miejscach, gdzie często dochodzi do kolizji i wypadków, a także w rejonie przejść dla pieszych.

Zobacz też Dramatyczny wypadek w Maszkowicach. Dachował samochód, jechały nim trzy młode osoby [ZDJĘCIA]

W zaplanowane działania będą zaangażowane między innymi policyjne zespoły pod nazwą. „SPEED”, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie szczególnie niebezpiecznym zachowaniom w ruchu drogowym, w tym kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym.

- Pamiętajmy! Bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest ściśle związane z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących przepisów, w tym limitów prędkości. Bezpieczna prędkość to taka, która jest dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących ograniczeń prędkości, warunków atmosferycznych, a także stanu nawierzchni i własnych umiejętności – tłumaczą policjanci.

Podczas akcji funkcjonariusze sądeckiej drogówki nie tylko będą zwracać uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, ale także będą promować bezpieczne zachowania oraz podnosić świadomość na temat zagrożeń, jakie mogą napotkać użytkownicy dróg.

Zobacz też Tragedia w hotelu. Nie żyje 72-letni mężczyzna

Dzisiaj, od godziny 10, na parkingu przy Rondzie Solidarności w Nowym Sączu (tzw. Jojko) dostępny jest m.in. symulator zdarzeń drogowych. Imitacja dachowania pozwoli kierowcom w bezpieczny sposób przekonać się, co dzieje się z pojazdem i podróżnymi podczas wypadku. ([email protected] Fot. Ilustracyjna KMP Nowy Sącz)Dziękujemy za przesłanie błędu