Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 28 października. Imieniny: Narcyza, Serafina, Wioletty
29/08/2018 - 15:15

Lustro drogowe to zero stłuczek u zbiegu Mickiewicza i Jagiellońskiej?

Mamy zagadkę dla naszych czytelników. Jak długo będzie stało lustro drogowe o zwiększonym kącie obserwacji, które dzisiaj zostało zamontowane na chodniku przy ul. Jagiellońskiej, u zbiegu z Mickiewicza w Nowym Sączu? Mamy nadzieję, że trochę postoi i nie podzieli losu słupków oddzielających chodnik od jezdni, które regularnie są „koszone” przez samochody.

Tak, tak. Chodzi o słynny, cieszący się niestety złą sławą wśród kierowców stromy podjazd, a następnie wyjazd z ulicy Mickiewicza na ulicę Jagiellońską przy budynku, w którym swoją siedzibę ma m.in. Urząd Wojewódzki.

W maju tego roku na jezdni przy wyjeździe pojawił się duży, czerwony znak Stop, a dzisiaj pracownicy Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu ustawili na chodniku przy ul. Jagiellońskiej, na wysokości wspomnianego wyjazdu duże lustro drogowe o zwiększonym koncie obserwacji.

Zobacz także: Nowy Sącz: STOP przed wjazdem na ul. Jagiellońską! Nowe oznakowanie pomoże?

Miejskie to, w którym krzyżują się wspomniane ulice wyjątkowo często pokazuje się na stronie Sadeczanin.info i w statystykach sądeckiej policji. Dlaczego? Regularnie dochodzi tam do kolizji i groźnych wypadków. Ranni trafiają do szpitala.

Nie ma miesiąca, aby nie było w tym miejscu groźnych wypadków czy kolizji. Niektórzy kierowcy zatrzymują się niestety na ścianie pobliskiej kamienicy. Regularnie koszone są tam zamontowane metalowe słupki, które drogowcy, co jakiś czas, po stłuczkach wymieniają na nowe.

Ich żywot, co zresztą obserwują sądeczanie, nie jest długi. Do kolejnej stłuczki.

Zobacz także: Znów kraksa przy urzędzie wojewódzkim. Słowak wróci do domu z mandatem

- Lustro zamontowaliśmy, aby poprawić  bezpieczeństwo w tym punkcie miasta – mówi Grzegorz Mirek, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu. -  Dla nikogo nie jest tajemnicą, że dochodzi tam często do stłuczek. Kierowcy wyjeżdżający z ul. Mickiewicza będą mogli widzieć w lustrze, czy ulicą Jagiellońską nie nadjeżdża samochód. Mam nadzieję, że zainstalowanie lustra wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w tym miejscu.

[email protected], Fot. IM.

Zamontowane lustro u zbiegu ul. Mickiewicza i Jagiellońskiej
Zamontowane lustro drogowe u zbiegu ulic Mickiewicza i Jagiellośkiej


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)