Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 27 września. Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
07/11/2018 - 14:00

Lubię wyzwania - mówi Andrzej Romanek, nowy wójt gminy Łososina Dolna

Nowy wójt gminy Łososina Dolna Andrzej Romanek już niebawem zajmie gabinet, w którym od 1994 roku pracuje dotychczasowy gospodarz gminy, Stanisław Golonka.

Stanisław Golonka, doświadczony samorządowiec, który przez wiele lat kierował sadowniczą gminą, przegrał tegoroczne wybory. Wygrał je Andrzej Romanek,  radca prawny i były poseł na Sejm w latach 2011 - 2015.

Obecnie Andrzej Romanek jest wiceprezesem spółki Tauron Ekoserwis. Stanisław Golonka startował z (KWW Sprawna Gmina), a nowy wójt Andrzej Romanek (KWW Razem dla Gminy).

Andrzej Romanek uzyskał: 3305 głosów (65,94 proc.), natomiast Stanisław Golonka: 1707 głosów (34,06 proc.).

Andrzej Romanek ma już za sobą pracę w Sejmiku województwa małopolskiego. Był radnym w tym samorządowym gremium przez niespełna dwie kadencje. Teraz przyjdzie mu zarządzać gminą, w której mieszka. Stąd wie, jakie stoją przed nią wyzwania i z jakimi problemami przychodzi się zmagać jej mieszkańcom.

- Mieszkańcy gminy, jak wykazuje wynik wyborczy oczekiwali pewnych zmian. W związku z tym wyrazili to w swoim głosowaniu. To nie jest kwestia oceny pana wójta, ale kwestia pewnych oczekiwań samych mieszkańców. Kierowanie gminą, w której mieszkam jest bardzo ciekawym wyzwaniem. A ja lubię wyzwania – mówi Andrzej Romanek, wójt – elekt. – Nie ukrywam też, że zarządzanie gminą nie jest rzeczą łatwą. Podjąłem jednak wyzwanie i będę się starał, aby ta gmina rozwijała się coraz bardziej.

[email protected], Fot. arch. rodzinne Andrzeja RomankaDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe