Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 21 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
09/06/2021 - 09:05

Limanowa pożegnała dzisiaj zmarłego lekarza Zygmunta Chaję

Rodzina, przyjaciele, znajomi, mieszkańcy Limanowej odprowadzili dzisiaj na miejsce wiecznego spoczynku lekarza Zygmunta Chaję, wieloletniego ordynatora Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej limanowskiego szpitala, człowieka bardzo zasłużonego, cenionego przez pacjentów.

Ordynator zmarł w wieku 70 lat. Ze Szpitalem Powiatowym im. Miłosierdzia Bożego w Limanowej był związany od 45 lat. Był zastępcą dyrektora ds. lecznictwa (od 1 grudnia 2006 do 31 lipca 2007), kierownikiem bloku operacyjnego w latach 2007 – 20011,
od początku 2016 roku kierownikiem Oddziału Chirurgii Urazowo – Ortopedycznej.

W limanowskim szpitalu pracował od 1976 roku, początkowo w Oddziale Chirurgii Ogólnej, gdzie uzyskał specjalizację I stopnia, a następnie od 1982 roku w Oddziale Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej, uzyskując specjalizację II stopnia.

- W naszej pamięci zapisał się nie tylko jako wspaniały specjalista, ale również ciepły i serdeczny człowiek. Człowiek niezwykłej siły i woli walki, pomimo choroby cały czas pozostawał aktywny zawodowo dzieląc się swoją szeroką wiedzą i doświadczeniem medycznym – mówi Marcin Radzięta, dyrektor limanowskiego szpitala. Cześć Jego pamięci.

i.michalec@sadeczanin.info, fot Jakub Trojanowski/Szpital Powiatowy w Limanowej, źródło: tamże.Dziękujemy za przesłanie błędu