Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 6 lutego. Imieniny: Amandy, Bogdana, Doroty
24/01/2023 - 13:15

Kto zastąpi Maślankę? Znamy prawdopodobny termin wyborów do rady w Piwnicznej-Zdroju

Kiedy odbędą się czwarte już wybory uzupełniające do piwniczańskiej rady? Mamy informacje z sądeckiej delegatury Państwowej Komisji Wyborczej.

Kto zastąpi Maślankę? Znamy prawdopodobny termin wyborów do rady w Piwnicznej-Zdroju

Jak już informowaliśmy w publikacji Piwniczna-Zdrój: Łukasz Maślanka już nie jest radnym. Dlaczego zrezygnował z mandatu?  20 grudnia 2022 na ręce przewodniczącego rady wpłynęło pismo radnego Łukasza Maślanki informujące, że rezygnuje on z pełnienia funkcji radnego. Maślanka podjął pracę za granicą a tym samym nie jest w stanie dalej uczestniczyć w pracach rady.

Zgodnie z przepisami komisarz wyborczy musi teraz rozpisać odpowiedni harmonogram wyborczy, ale już w grudniu w biurze piwniczańskiej rady spekulowano, że wybory uzupełniające odbędą się dopiero w marcu. Procedury są w takich wypadkach dość długie. Co wiadomo na dziś?

Zobacz też: Gdzie nie będzie prądu? Zobacz harmonogram dla Sądecczyzny

Jak usłyszeliśmy w sądeckiej delegaturze Krajowej Komisji Wyborczej termin wyborów - wstępnie - zaplanowano na 2 kwietnia. – Taką propozycję terminu przesłaliśmy do pana wojewody i teraz czekamy na jego zatwierdzenie – dodaje Arletta Karwala. Razem z zatwierdzeniem terminu delegatura otrzyma cały terminarz, harmonogram wyborczy. Będzie wiadomo do kiedy będą mogły się rejestrować komitety wyborcze i do kiedy będą musiały wstawić swoich kandydatów. Stosowny komunikat w tej sprawie zostanie odpowiednio wcześniej podany do wiadomości publicznej za pośrednictwem strony internetowej PKW w Nowym Sączu i strony piwniczna.pl

Przypomnijmy, że Łukasz Maślanka wszedł do rady z list Komitet Wyborczego Wyborców Twój Głos - Wspólna Przyszłość a reprezentował okręg nr 6 Miasto Piwniczna–Zdrój: Osiedle Hanuszów ul. Juliusza Korwina Gąsiorowskiego, Węgierska oraz Kosmydle, Podolik, Więckówka, Zapotok i otrzymał w wyborach sporo, bo 129 głosów.

To już będą czwarte wybory uzupełniające w Piwnicznej-Zdroju w tej kadencji. O rozwoju sytuacji będziemy informować na bieżąco. ([email protected] Fot.: ES)Dziękujemy za przesłanie błędu