Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 11 kwietnia. Imieniny: Filipa, Izoldy, Leona
06/04/2021 - 19:55

Kto jest królem naszych lasów? Wilk czy ryś? Zobaczcie magię z fotopułapek

Zgodnie z obietnicą wracamy dziś do lasów Beskidu Sądeckiego. Dzięki zdjęciom udostępnionym przez Nadleśnictwo Piwniczna możemy zabrać Was na spotkanie z fantastycznymi drapieżnikami: rysiami i wilkami. Jest też miejsce i dla niedźwiedzia i szczypta zdjęć saren i jeleni.

Oglądając ledwie tych kilka zdjęć wykonanych przez fotopułapki, zainstalowane w naszych lasach w ramach projektu badawczego, o którym przypominaliśmy Wam szeroko w publikacji No szok! Żubry w Piwnicznej? Mamy też swoje inne dzikie cuda  nie jesteśmy w stanie rozstrzygnąć, który z gatunków: ryś czy wilk, a może niedźwiedź, jest królem naszych lasów. Spotkanie z każdym, a takich Krzysztof Tomasiak, autor większości zdjęć na Facebooku nadleśnictwa z każdym miał po kilka czy kilkadziesiąt, musi być fantastyczną przygodą. Dowód? Zdjęcie powyżej.

Zobacz też: Taka sytuacja: bocian głodny, szuka żab a tu wszędzie tylko śnieg [WIDEO]

A wiecie co jest najciekawsze gdy zdjęcie robi właśnie takie urządzenie? Zwierzaki zachowują się zupełnie swobodnie i możemy je podejrzeć w trakcie zabawy, tuż przed randką, w poszukiwaniu jedzenia, czyli niemal w każdym aspekcie ich życia.

A Wy? Mieliście okazję stanąć oko w oko, z którymś z tych drapieżników? Jak to spotkanie wyglądało? Udało Wam się zrobić zdjęcie? Dajcie znać. A już wkrótce kolejne migawki z lasów Beskidu Sądeckiego (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: Facebook Nadleśnictwo Piwniczna, fotopułapka: projekt badawczy, Krzysztof Tomasiak)

Kto jest królem naszych lasów? Wilk czy ryś? Zobaczcie magię z fotopułapek
Zgodnie z obietnicą wracamy dziś do lasów Beskidu Sądeckiego. Dzięki zdjęciom udostępnionym przez Nadleśnictwo Piwniczna możemy zabrać Was na spotkanie z fantastycznymi drapieżnikami: rysiami i wilkami. Jest też miejsce i dla niedźwiedzia.


Dziękujemy za przesłanie błędu