Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 30 listopada. Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
05/10/2022 - 12:35

Kto chce ratować most w ciągu Lwowskiej? Są aż trzy oferty, ale ceny robią swoje

Są już oferty w przetargu na modernizację dylatacji w moście nad Kamienicą w ciągu ulicy Lwowskiej. Tylko jedna oferta przystaje cenowo do szacunków władz Nowego Sącza.

Kto chce ratować most w ciągu Lwowskiej? Są aż trzy oferty, ale ceny robią swoje

Przypomnijmy najpierw czego dotyczył przetarg. - Przedmiotem postępowania o udzielenie zamówienia publicznego jest modernizacja urządzeń dylatacyjnych na moście w ciągu ul. Lwowskiej nad rzeką Kamienica będzie polegała na wykonaniu nowych bitumicznych urządzeń dylatacyjnych - czytamy w Specyfikacji Warunków Zamówienia.

- W zakres zadania wchodzi również dobór szerokości dylatacji oraz opracowanie projektu warsztatowego modernizacji urządzeń dylatacyjnych. Zadanie obejmuje także opracowanie zastępczej organizacji ruchu na czas prowadzenia prac wraz z jej wprowadzeniem, utrzymaniem i przywróceniem stałej organizacji ruchu po zakończeniu robót - brzmi dalsza część zapisu.

Zobacz też: Unia Europejska podjęła pierwsze decyzje w sprawie obwodnicy Piwnicznej-Zdroju

Jak już podkreślaliśmy, to wyjątkowo ważne roboty, bo dylatacje odpowiadają za – w dużym uproszczeniu – „elastyczność mostu”, niwelują jego ruchu spowodowane m.in. ruchem ziemi i obciążeniem.

Dziś już wiadomo, że swoje oferty w postępowaniu złożyły trzy firmy. 415 887 zł to propozycja cenowa przedstawiona przez spółkę PRIMOST POŁUDNIE z Będzina. Firma Budownictwo Komunikacyjne Walenty Kuśnierz zażyczyła sobie z kolei 210 408 zł. Najtańszą ofertę złożyła Halina Dostal Rekto ze Złotnik, która wyceniła pracę na 148 500 zł. Jak to się ma do szacunków finansowych miasta? Okazuje się, że budżecie na realizację inwestycji zabezpieczono 179 000 zł brutto.

Którą zatem z ofert wybierze Miejski Zarząd Dróg? Dowiemy się po analizie wszystkich dokumentów, ale terminy są tu bardzo napięte - prace mają być wykonane do 15 listopada tego roku. ([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu