Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 2 grudnia. Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny
23/08/2020 - 10:50

Krzyż wrócił na szlak chronić turystów w Beskidzie Sądeckim

Wracamy do tematu zaginięcia krzyża, który wisiał na skale przy szlaku wiodącym na Radziejową. Dziś dla miłośników gór mamy piękną wiadomość: krzyż wrócił na miejsce. Wiemy też dlaczego wcześniej zniknął na kilka dni.

Krzyż wrócił na szlak chronić turystów w Beskidzie Sądeckim

O zaginięciu krzyża pisaliśmy w publikacji Kim trzeba być, żeby ukraść krzyż z górskiego szlaku?
Nazajutrz, czyli 22 sierpnia otrzymaliśmy wiadomość w tej sprawie.

- Po przeczytaniu artykułu na temat krzyża na szlaku Obidza - Radziejowa chciałabym sprostować sytuację. Krzyż został zdewastowany, informację o tym fakcie autorowi przekazali turyści, którzy własnymi siłami próbowali go naprawić. Ze względu na rozmiar szkód krzyż wymagał profesjonalnej naprawy. Krzyż został odnowiony, naprawiony i w dniu dzisiejszym powrócił na swoje miejsce. Jednocześnie wyrażamy serdeczne podziękowania dla osób wrażliwych na wandalizm i ich godną pochwały reakcję - napisała do naszej redakcji pani Gabriela Porębska. Na tym u góry widać krzyż już po naprawie, na dole jeszcze uszkodzony.

Krzyż wrócił na szlak chronić turystów w Beskidzie Sądeckim

Cieszy nas to ogromnie, bo przydrożne kapliczki i krzyże mają w górach szczególne znaczenie. W poczuciu turystów nie tylko chronią ich na szlaku, ale bardzo często są pamiątką po jakimś szczególnym zdarzeniu albo osobie.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: Gabriela PorębskaDziękujemy za przesłanie błędu