Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 2 października. Imieniny: Racheli, Sławy, Teofila
04/06/2023 - 10:45

Krynica: Ile zapłacimy za miejsce postojowe na nowo powstającym parkingu?

Burmistrz Piotr Ryba, na sesję rady miasta (1 czerwca) przygotował uchwałę, dotyczącą opłat na nowo powstającym parkingu przy urzędzie, który znajdzie się poza Strefą Płatnego Parkowania. Jak zagłosowali radni? Ile zapłacimy za parkowanie w tym miejscu?

Przy Urzędzie Miasta w Krynicy powstają nowe miejsca postojowe. Wcześniej, władze uzdrowiska planowały tutaj budowę dwupoziomowego parkingu, ale Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie negatywnie zaopiniował zjazd na górny poziom z ul. Kraszewskiego.

Burmistrz Piotr Ryba, na sesję rady miasta (1 czerwca) przygotował uchwałę, dotyczącą opłat na nowo powstającym parkingu, przy urzędzie, który znajdzie się poza Strefą Płatnego Parkowania. Projekt uchwały poparło 7 radnych, 3 wstrzymało się od głosu, a 3 było przeciw przyjęciu tej uchwały.

- Radni, którzy zagłosowali przeciw proponowali zniżki dla wszystkich mieszkańców lub zwolnienie z początkowej opłaty, objęcie „abonamentem mieszkańca” budynków po drugiej stronie Urzędu Miasta, przy ulicy Kraszewskiego 24 i 26 oraz opłatę zerową dla pracowników urzędu w godzinach pracy. – tłumaczy radna Iwona Grzebyk-Dulak. 

Uchwała wejdzie w życie nie wcześniej niż 3 lipca. 

Parking będzie płatny 7 dni w tygodniu, od godz. 8 do 18. Za każdą rozpoczętą godzinę zapłacić trzeba będzie 2 zł. Minimalny, opłacony czas postoju to pół godziny. Zerowa stawka zostanie wprowadzona dla pojazdów osób niepełnosprawnych, w wyznaczonym miejscu/koperta. 

Abonament zwykły to koszt 150 zł za tydzień, 250 zł za miesiąc. Abonament w dni robocze 75 zł za tydzień i 100 zł za miesiąc. Abonament N, dotyczący osób niepełnosprawnych i ich opiekunów 10 zł za miesiąc. Abonament mieszkańca, dotyczący wyłącznie budynku przyległego do parkingu: za pierwszy pojazd - 10 zł za miesiąc, za drugi i każdy kolejny pojazd - 150 zł za miesiąc. 

Abonament przedsiębiorcy, dotyczy działalności prowadzonej w budynku przyległym do parkingu: za pierwszy pojazd - 100 zł za miesiąc, za drugi i kolejny pojazd - 250 zł za miesiąc. 

- Autopoprawką do uchwały zostanie wprowadzony abonament pracownika w godzinach pracy urzędu, to 10 zł za miesiąc. - dodaje radna. 

- Abonamenty będą wydawane na okres nie dłuższy niż 12 miesięcy. Za nieuiszczenie opłaty za postój pojazdu opłata będzie wynosić 200 zł.

Miejsca postojowe będą niestrzeżone, zostaną zamontowane parkomaty. W tygodniu kontrolę postoju pojazdów będą prowadzić wyznaczeni kontrolerzy, zaś w weekend strażnicy miejscy.  (MK). fot. (MK), Iwona Grzebyk-Dulak. Dziękujemy za przesłanie błędu