Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 9 czerwca. Imieniny: Anny-Marii, Felicjana, Sławoja
14/11/2014 - 10:47

Komentarze po sondażu. Nowak kpi ze studentów

Prezydencki sondaż przedwyborczy, którego wyniki upubliczniła wczoraj Wyższa Szkoła Biznesu – NLU wzbudziły w mieście niemałe emocje. Ludomir Handzel swój wynik ocenia ze spokojem, Grzegorz Fecko z dystansem, a Ryszard Nowak kpi, że studenci, którzy sondaż opracowali, mogą nie zaliczyć roku.
Studenci pod kierownictwem dra Marcina Poręby w ramach seminarium magisterskiego przygotowali sondażowe badania dotyczące wyborów na prezydenta Nowego Sącza. Według wywiadów i ankiet w Nowym Sączu doszłoby do II tury wyborów, w której spotkaliby się Ryszard Nowak (28,6 proc.) i Ludomir Handzel (26,7 proc.). Największym przegranym sondażu może czuć się Artur Czernecki, który cieszy się zaledwie 4-procentowym poparciem.

Zapytaliśmy kandydatów jak oceniają wyniki:

Grzegorz Fecko ( PO): Mieszkańcy wystawili w sondażu negatywną ocenę Ryszardowi Nowakowi. W porównaniu z poprzednimi wyborami stracił połowę głosów. To wiele mówi o tym, jak rządził przez ostatnie 4 lata. Co do Ludomira Handzla, to wynik mógłby być nieco inny, gdyby w czasie przeprowadzania ankiety nie nagłośnienie jego kontrowersyjnych wypowiedzi m.in tej o wyjeździe do Irlandii. Wiemy, że będzie druga tura i zrobię wszystko, żeby w niej być. Wolę być blisko ludzi, a nie straszyć zwolnieniami pracowników jednostek podległych Urzędowi Miasta.

Ludomir Handzel (Koalicja Nowosądecka): Z dużą pokorą podchodzę do wyników sondażowych. Z jeszcze większą do decyzji, którą podejmą nowosądeczanie 16 listopada. To mieszkańcy Nowego Sącza zadecydują w jakim mieście chcą żyć i jak się miasto będzie rozwijało. Najważniejsza jest merytoryczna dyskusja i pomysły na podniesienie jakości życia w mieście. Wierzę w mądrość Sądeczan.

Kazimierz Fałowski (Nowa Prawica JKM): To są wyniki z 5 listopada. Wynik Ludomira Handzla na pewno jest mniejszy. Teraz wiadomo, że Handzel i Fecko to kandydatury z PO, więc nastąpi rewizja u wyborców. 16 procent niezdecydowanych to chyba jednak moja szansa. Zobaczymy w niedzielę.

Artur Czernecki (Solidarni Sądeczanie): - 16 listopada odbędzie się najlepszy sondaż wyborczy i wtedy wszystko się wyjaśni.Sondaż pokazuje fatalne oceny mieszkańców pracy Ryszarda Nowaka, z kolei wynik Fałowskiego wydaje mi się nieco przeszacowany.

Ryszard Nowak (PiS):  sondaż WSB komentował podczas wczorajszej debaty w w telewizji RTK: – „A co jeżeli magistranci się pomylili? Rok nie zostanie zaliczony? A przynajmniej prace magisterskie” - stwierdził prezydent.

Dra Marcina Porębę poprosiliśmy o odniesienie się do wczorajszych oświadczeń KW Prawa i Sprawiedliwości oraz KWWW Ryszarda Nowaka w sprawie sondażu WSB-NLU.
- Nie będę komentował żenujących, kierujących się niskimi pobudkami oraz stojących na bardzo słabym poziomie wczorajszych oświadczeń - pisze Poręba i zaznacza, że badania zostały przygotowane bardzo rzeczowo i nie są tak złe dla obecnego prezydenta, jak przedstawiają to sztaby wyborcze.

BOS, JB
Fot. archiwum
 
Dziękujemy za przesłanie błędu