Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 14 czerwca. Imieniny: Bazylego, Elizy, Justyny
13/10/2023 - 15:50

Kamionka Wielka zgarnęła właśnie aż 12 milionów na kanalizację i chodniki

Kamionka Wielka to kolejny samorząd z terenu Sądecczyzny, który może się pochwalić zastrzykiem gotówki z ósmej edycji Polskiego Ładu. Gmina zgarnęła aż 12 milionów, które chce wydać na kanalizację i budowę chodnika. Gdzie dokładnie?

Kamionka Wielka zgarnęła właśnie aż 12 milionów na kanalizację i chodniki

Jak informuje wójt Andrzej Stanek: - 10 milionów złotych przeznaczymy na rozbudowę sieci kanalizacyjnej. Pod uwagę brane są sołectwa Mszalnica, Mystków, Królowa Górna i Kamionka Wielka, ale jeśli chodzi o szczegóły, to cały czas jesteśmy w trakcie analizy. 

Tutaj powiatówkę muszą zrobić od podstaw. Jej odcinek będzie zamknięty na ponad 2 tygodnie!

Co to znaczy? Dla przykładu, choćby w takiej Kamionce Wielkiej chodzi o teren, który niestety, jest zagrożony osuwiskiem a to oznacza, że specjaliści muszą się tu jasno wypowiedzieć, czy budowa sieci kanalizacyjnej, jest tu w ogóle możliwe od strony technicznej i czy taka inwestycja nie będzie niosła dodatkowego ryzyka dla stabilności gruntu.  

Pozostałe 2 miliony z przyznanego właśnie gminie dofinansowania, wydane zostaną na budowę chodnika przy drodze powiatowej w centrum Mystkowa. – Porozumienie ze starostwem mamy już podpisane, zostało nam tylko ogłosić przetarg na realizację zadania – zaznacza Stanek. ([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu