Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 30 marca. Imieniny: Amelii, Dobromira, Leonarda
26/01/2019 - 15:45

Kamionka Wielka: wójt cięty na kominiarzy, co powołują się na wójta

Dlaczego Andrzej Stanek, wójt gminy Kamionka Wielka jest taki cięty na kominiarzy, że uprzedza przed nimi mieszkańców gminy?


Na stronie internetowej Kamionki Wielkiej pojawiło się ogłoszenie, w którym wójt wraz z sołtysami i urzędnikami odcina się od działających na terenie samorządu kominiarzy.

Otóż okazuje się, że od jakiegoś czasu do drzwi kolejnych gospodarzy pukają kominiarze, którzy nakłaniają do przeprowadzania przeglądów instalacji powołując się na… właśnie wójta i jego zaplecze administracyjne. Przeglądy robić trzeba – i nikt tego absolutnie nie neguje – ale wybór uprawnionej – co mocno podkreślamy – firmy, która go przeprowadzi, wybór konkretnego specjalisty, należy do właścicieli nieruchomości..

Zobacz też: Kamionka Wielka: tak się nie da jeździć - wójt zdyscyplinował drogowców

- Bezpodstawnym jest powoływanie się pracujących na terenie gminy kominiarzy na wójta, sołtysa bądź pracowników gminy jakoby wydali oni polecenie przeglądu przewodów kominowych w budynkach mieszkalnych – podkreśla kategorycznie wójt.

- W przypadku wyżej wymienionego faktu prosimy po wylegitymowaniu mistrza kominiarskiego o kontakt z Urzędem Gminy pod numerem telefonu 18 445 60 17 – apeluje włodarz gminy.

ES [email protected] Fot.: archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu