Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 grudnia. Imieniny: Biny, Damazego, Waldemara
05/10/2018 - 12:50

Już im podziękowali. Pożegnanie przed wyborami w sądeckim starostwie

Ani się obejrzeli i już minęły im cztery lata kadencji. Członkowie sądeckiej Powiatowej Rady Rynku Pracy zebrali się na ostatnim w tej kadencji samorządu posiedzeniu. Były podziękowania od starosty i podsumowanie dotyczącego stanu bezrobocia, z którego tchnie optymizmem.

Aktualną sytuację na rynku pracy omówiła dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Teresa Klimek. O podziale środków z Funduszu Pracy na aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu mówiła z kolei jej zastępczyni  Małgorzatą Wnęk.

 Czytaj też Poręba skarży na Pławiaka. Za bardzo się lansuje i kradnie sukcesy radnym PiS 

- Stopa bezrobocia z roku na rok spada – mówiła dyrektor Teresa Klimek. – Obecnie na terenie powiatu nowosądeckiego kształtuje się ona poziomie poniżej ośmiu procent.

Podczas ostatniego posiedzenia Rada opiniowała też  kryteria i zasady podziału środków Funduszu Pracy, rozpatrywała sprawy dotyczące oceny gospodarowania Funduszem i opiniowała celowość realizacji Programu Aktywizacji i Integracji i uruchamiania nowych kierunków kształcenia w wyższej uczelni i szkołach ponadgimnazjalnych.

Czytaj też Ryszard Nowak: chroń nas Panie Boże przed niektórymi kandydatami na prezydenta

Były też podziękowania  za pracę Rady od starosty Marka Pławiaka i Wicestarosty Antonigo Koszyka. W sądeckiej Powiatowej Rady Rynku Pracy zasiadają samorządowcy, przedstawiciele biznesu, małych i średnich przedsiębiorstw, uczelni, organizacji związkowych i pracodawców, zawodowych organizacji rolników i organizacji pozarządowych.

opr.(Jm) źródło Starostwo powiatowe w Nowym Sączu.

Na ostaniej prostej przed wyborami w powiatowym samorządzie pora na pożegnania

Ostanie uściski rąk wymienili członkowie Powiatowej Rady Rynku Pracy
Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.
Karol Okrasa, znany z telewizora, sympatyczny mistrz kuchni, gościł w poniedziałek w Nowym Sączu:


Dziękujemy za przesłanie błędu